+48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Baza wiedzy

worki na odpady budowlane

Worki na odpady budowlane — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wielofunkcyjność, trwałość, łatwa obsługa – to synonimy worków big bag, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Wykonane z tkaniny polipropylenowej stają się świetną alternatywą dla kontenerów, których magazynowanie i przenoszenie jest trudne, a ich zakup czy wypożyczenie dla wielu niewyobrażalnie drogie. Worki big bag nie zawodzą przez wiele lat, a ich rozmiar po złożeniu sprawia, że przechowywanie nawet wielu sztuk tego produktu nie zajmie zbyt dużo przestrzeni. Jeszcze ich nie znasz? Poznaj worki na odpady budowlanego big bag i przekonaj się, że to rozwiązanie jest stworzone właśnie dla Ciebie.

Trwałość worków na odpady budowlane

Worki na odpady budowlane big bag są odporne na warunki atmosferyczne. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, są odporne na promieniowanie UV, deszcz czy wiatr. Dzięki temu nawet podczas dłuższego składowania na placu budowy zachowują swoją integralność i nie ulegają degradacji. To cecha szczególnie istotna, gwarantująca długotrwałą i niezawodną ochronę zgromadzonych odpadów. Są niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem w branży budowlanej ze względu na możliwość wielokrotnego ich użytku. Po zastosowaniu w jednym projekcie można je łatwo złożyć, przechować i ponownie wykorzystać w kolejnych pracach, co przekłada się na oszczędność zarówno środków finansowych, jak i surowców. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne.

Jakie powinny być dobre worki na odpady budowlane?

Odpady budowlane, nie tylko powinny być składowane w odpowiednim miejscu, ale również ich przechowywanie wymaga odpowiednich warunków. Najlepsze worki na odpady budowlane big bag powinny być:

  • wykonane z wytrzymałego materiału, który jest odporny na przebicia, rozdarcia i odkształcenia.
  • odporne na działanie deszczu, śniegu, promieni UV, a także chemii budowlanej, która może niekorzystnie wpłynąć na ich funkcjonalność.
  • o odpowiednim rozmiarze, aby pomieściły ilość odpadów, jaka planowana jest podczas budowy czy remontu, co ułatwi przenoszenie i składowanie. Zbyt małe worki mogą prowadzić do przeciążenia lub konieczności częstego wywożenia odpadów.
  • wyposażone w solidne uchwyty, dzięki którym będzie można swobodnie przemieszczać worki z pomocą maszyn budowlanych.
  • w myśl zrównoważonego rozwoju stworzone z materiałów nadających się do recyklingu.

Oprócz tego można również postawić na worki na odpady budowlane z oznaczeniami materiału, który się w nich znajduje lub nadrukować na nich firmowe emblematy, które będą jednocześnie reklamą na placu budowy. Worki big bag są dostosowywane do różnych branż, spełniając normy bezpieczeństwa i higieny. To ekonomiczne rozwiązanie, redukujące koszty transportu i przechowywania. Przekonaj się już dziś, że to rozwiązanie, które zmieni oblicze składowania odpadów.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
gramatura workow big bag

Gramatura worków big-bag

Cieszący się rosnącą popularnością worek typu big-bag, czyli wielkogabarytowy kontener na różnego typu odpady lub produkty spożywcze niejedno ma imię. Big-bagi mogą różnić się między sobą wieloma parametrami, odróżniającymi od siebie poszczególne modele. Te cechy to na przykład: waga, czyli wymagane obciążenie, wymiary (długość i szerokość), a także typ konstrukcji (występowanie elementów takich, jak: klapa, komin zasypowy i wysypowy, fartuch zasypowy i wysypowy, czy pasy wysypowe) oraz wentylacja, czy obecność wkładu foliowego. Istotną właściwością jest również gramatura worków big-bag, która odnosi się do charakterystyki surowca, z jakiego wykonane są te uniwersalne w użyciu, elastyczne pojemniki. Już teraz sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Co to jest gramatura tkaniny lub materiału?

Definicja wskazuje, że gramatura to masa, potocznie określana jako ciężar, jednego metra kwadratowego (tkaniny o wymiarze 1 metr na 1 metr) konkretnego wyrobu, która zostaje wyrażona w gramach. Wartość ta dotyczy przede wszystkim przeróżnych wyrobów włókienniczych, ale też papieru, czy innych surowców produkowanych w arkuszach. Pojęcie to jest związane nie tylko z ciężarem tkaniny, ale i jej grubością. Trzeba jednak podkreślić, że wysoka gramatura materiału wcale nie gwarantuje wysokiej jakości wyrobu. Taki sposób rozumienia tego sformułowania można przyjąć również w kontekście omawiania gramatury worków big-bag.

Gramatura a wytrzymałość worków typu big-bag – na co zwracać uwagę?

Pytanie nasuwa się zatem samo – jakie znaczenie w praktyce ma gramatura worków big-bag? Istotne znaczenie w tym kontekście ma maksymalny udźwig kontenera tego typu. Determinuje go właśnie konkretna gramatura worków big-bag. Zależność jest tutaj dość prosta i jednoznaczna: im większa masa tkaniny, z jakiej wykonany jest worek, tym wyższa jego gramatura, a co za tym idzie, w takim big-bagu pomieszczą się o wiele cięższe ładunki, nie uszkadzając przy tym struktury materiału. Wyższa gramatura worka big-bag to jego większa trwałość i niezawodność nawet w trudnych i wymagających warunkach.

Najczęściej zaleca się dokonać następującego wyboru:

  • towary o wadze poniżej 500 kg – potrzebny jest worek big-bag o gęstości splotu co najmniej 90 gram na metr kwadratowy (g/m2),
  • towary o wadze poniżej 1000 kg – najlepiej zainwestować w worek big-bag o gęstości splotu co najmniej 160 gram na metr kwadratowy (g/m2),
  • towary o wadze poniżej 1500 kg – trzeba zaopatrzyć się w worek big-bag o gęstości splotu co najmniej 180 gram na metr kwadratowy (g/m2).

To przykładowe wyliczenie pokazuje, że gramatura worków big-bag jest bardzo ważna i trzeba dopasować ją do indywidualnych potrzeb, a zwłaszcza celu, w jakim chce się używać big-bagów.

Podstawowe informacje dotyczące gramatury worków big-bag – podsumowanie

Zaprezentowany powyżej opis zobrazował Ci, czym jest gramatura worków big-bag oraz jakie znaczenie w praktyce ma ten parametr. Widzisz więc, że wybierając konkretny model tego elastycznego kontenera o imponującej ładowności, warto uwzględnić również tę jego cechę. Wszystko przez to, że ma ona bezpośredni wpływ na trwałość big-bagów i warunkuje bezproblemową oraz długoterminową eksploatację takich worków. Odpowiednia gramatura worków big-bag sprawia, że można w nich magazynować i transportować ładunki charakterystyczne dla branży budowlanej, logistycznej, wydobywczej, produkcyjnej, farmaceutycznej oraz chemicznej, ale i rolnictwa oraz przemysłu spożywczego.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
worki jutowe bigkam

Worki jutowe – co to jest i z czego są wykonane?

Do przechowywania oraz transportowania różnych materiałów mogą być wykorzystywane nie tylko elastyczne kontenery, czyli big-bagi. Jeśli ładunki są mniejsze i lżejsze, dogodną opcją stają się worki jutowe. Już teraz sprawdź najważniejsze informacje na ich temat!

Worki jutowe – co to jest? Z czego są wykonane?

Worki jutowe, jak już wskazuje sama ich nazwa, wykonane są z juty, a dokładniej jej włókien łodygowych, z których tworzy się tkaniny o zróżnicowanej gramaturze (gęstszym lub rzadszym splocie). Roślina ta jest uprawiana przede wszystkim w Chinach oraz Pakistanie. Podstawowe zalety worków jutowych to: uniwersalność, możliwość wszechstronnego użycia, odporność na rozciąganie, jak również wytrzymałość.

Różne zastosowania worków jutowych

Worki jutowe mają szerokie zastosowanie. Bardzo często wykorzystują je rolnicy, sadownicy oraz ogrodnicy – do bezpiecznego przechowywania i wygodnego transportowania zebranych z pola, w ogrodzie lub w sadzie płodów rolnych (zbóż, owoców i warzyw). Magazynowane w taki sposób towary nie psują się, ponieważ panuje tam odpowiednia wentylacja. Można także stosować tego typu worki jako pojemniki na odpady albo kompost. Ponadto używa się ich w branży budowlanej oraz w innych dziedzinach gospodarki. Wypełnione piaskiem worki jutowe mogą być wykorzystywane jako materiał ochronny w czasie powodzi, jako blokada przed napływającą wodą.

Dlaczego juta jest uważana za przyjazną dla środowiska?

Jutę, z której wykonane są charakteryzowane tu worki, uznaje się za materiał ekologiczny. Wszystko dzięki temu, że jest ona w pełni biodegradowalna i w 100% składa się z naturalnego włókna. Dodatkowy atut dotyczy tego, że worki jutowe poddaje się recyklingowi.

Worki jutowe – jak prać?

Co zrobić z zabrudzonymi workami jutowymi? Wystarczy je wyprać, stosując się do kilku podstawowych zasad, ponieważ juta wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Usunięcie z materiału nieestetycznych plam jest możliwe poprzez ręczne pranie w letniej wodzie, używając do tego delikatnego mydła, a rezygnując z mocnych detergentów. Później należy pozostawić tkaninę do wysuszenia (nie zaleca się korzystać z suszarki bębnowej, jak również wystawiać worków jutowych na bezpośrednie działanie silnych promieni słonecznych).

Gdzie kupić worki jutowe?

Mniejsze worki jutowe, przeznaczone do przechowywania małych przedmiotów, wykonywania ozdób, czy pakowania okolicznościowych prezentów można kupić w sklepach papierniczych lub z artykułami dekoracyjnymi. Natomiast worki jutowe w większych rozmiarach są dostępne w sklepach z wyposażeniem ogrodniczym. Zakup jest możliwy zarówno przez Internet, jak i w punktach stacjonarnych.

Co można zrobić z worka jutowego?

Worki jutowe służą nie tylko do przechowywania różnych produktów spożywczych, można wykonać z nich także dekoracyjne elementy wyposażenia wnętrz (obrusy na stół, otoczki na donice kwiatowe, opakowania na przyprawy, czy poszewki na poduszki), jak i ozdoby na choinkę bożonarodzeniową, opakowania na prezenty oraz wytwory rękodzielnicze, które już same w sobie mogą stanowić kreatywny podarunek, wyróżniający się tym, że został wykonany samodzielnie.

Gdzie wyrzucać worki jutowe?

Po wykorzystaniu worków jutowych należy pamiętać, aby je w odpowiedni sposób zutylizować. Podstawowe zasady segregacji śmieci wskazują, że najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucanie ich do kontenera na odpady zmieszane. Drugą opcją jest bezpośrednie wyrzucanie ich do kompostu, ponieważ jak już zostało wcześniej wspomniane, ulegają one rozkładowi.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
big kam kukurydza

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach – co warto wiedzieć?

Typowy dla Polski klimat sprawia, że zbiór kukurydzy z pól uprawnych następuje zwykle w połowie października, a więc wtedy, gdy warunki atmosferyczne prowadzą do tego, że ziarna charakteryzują się wysoką wilgotnością. Sprzyja to rozwojowi bakterii i pleśni, przez które ziarna szybciej się psują. Można temu zapobiegać poprzez natychmiastową konserwację (następującą do 24 godzin od momentu zbioru). Dzięki temu powstaje idealna pasza dla zwierząt takich jak: trzoda chlewna, bydło mleczne i opasowe, a także konie, owce, króliki, kozy, czy gęsi. Kiszonka ta nie jest odpowiednia dla drobiu.

Zaprezentowane poniżej informacje to ważne wskazówki dla rolników, bez względu na wielkość prowadzonych przez nich gospodarstw – warto się z nimi zapoznać, a potem stosować w praktyce, aby karmić zwierzęta wysokie jakości paszą.

Zakiszanie ziarna kukurydzy – co trzeba wiedzieć na ten temat?

Kiszenie kukurydzy, zaraz obok jej suszenia, to jedna z metod konserwacji zebranych z pola ziaren przeznaczonych na paszę, która pozwala je długo i bezpiecznie przechowywać, a następnie wszechstronnie wykorzystywać w swoim gospodarstwie domowym. Przewaga kiszenia nad suszeniem przejawia się w wielu kwestiach, a najważniejsze jest to, że opcja wymieniona jako pierwsza jest zdecydowanie tańsza, co współcześnie, w okresie szalejącej inflacji, stanowi dla wielu osób kluczowy argument. Jednocześnie zakiszanie ziaren kukurydzy pozwala ograniczyć straty składników pokarmowych w przygotowywanym dla zwierząt pożywieniu.

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach, silosach, czy rękawach workowych polega na tak zwanym zakwaszaniu masy roślinnej kwasem mlekowym, który jest wytwarzany przez bakterie w warunkach beztlenowych. Odpowiednie stężenie kwasu mlekowe sprawia, że ziarna kukurydzy nie psują się, dlatego można przechowywać je przez dłuższy czas. Pasza w postaci zakiszonych ziaren kukurydzy jest łatwo dostępna, wysokoenergetyczna (ma zawartość energetyczną najwyższą wśród wszystkich zbóż) oraz smakowita, charakteryzuje się też dużą strawnością, ponadto ma w sobie sporo skrobi i tłuszczu, a niewiele włókna surowego.

Kiszenie w silosach – zalety i wady

Jedną z dostępnych opcji jest zakiszanie ziaren kukurydzy w silosach. Są to wykorzystywane w rolnictwie zbiorniki (płaskie lub pionowe) przeznaczone do składowania dużej ilości materiałów sypkich. Kiszenie i magazynowanie w nich kukurydzy zda egzamin zwłaszcza w wielohektarowych gospodarstwach, w których zbierane każdego roku plony są imponujące. Przy tej metodzie kluczową rolę odgrywa mocne ubicie rozdrobnionego ziarna (konieczne jest staranne pocięcie roślin na sieczkę, której każdy z elementów będzie miał zaledwie 8-10 milimetrów) oraz zadbanie o szczelne zamknięcie silosu. Natomiast przy wybieraniu porcji kiszonki trzeba działać tak, żeby naruszona została jak najmniejsza powierzchnia.

Kiszenie w rękawach workowych – zalety i wady

Drugie wejście to zakiszanie ziarna kukurydzy w foliowych rękawach workowych, gdzie panuje atmosfera sprzyjająca intensywnym procesom fermentacji. To metoda polecana zwłaszcza w dużych gospodarstwach, mogą się na nią zdecydować także rolnicy, którzy współpracują z sąsiadami. Kiszenie w rękawach workowych zapewnia uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów, a więc wysokiej jakości kiszonki i to niezależnie od zawartości suchej masy, czy stopnia pierwotnego rozdrobnienia ziaren. Ponadto straty powstałe w czasie kiszenia są bardzo niskie – wynoszą zaledwie kilka procent, co jest naprawdę zadowalającym wynikiem. Do napełniania rękawów stosuje się specjalistyczne maszyny, z kolei samo miejsce usytuowania rękawów workowych powinno być wyrównanie i poziome. Spakowane tam ziarna mogą być magazynowane nawet przez dwa lata.

Kiszenie w big-bagach – zalety i wady

Naszym zdaniem jednym z najlepszych pomysłów jest zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach, o których mocnych stronach można powiedzieć naprawdę wiele. W tym przypadku zapewniają one hermetyczne warunki i zabezpieczają ziarno, dlatego proces fermentacji zachodzi bez żadnych przeszkód. Ze względu na najczęściej występujące rozmiary worków big-bag, wskazane tutaj rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w mniejszych gospodarstwach, gdzie plony nie są aż tak duże. Wybór takiego sposobu przechowywania ziaren jest równocześnie atrakcyjny z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ zakup big-bagów nie jest inwestycją nadmiernie obciążającą budżet.

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach może odbywać się w workach o dowolnej wielkości (dostępne są one w wersji standardowej, jak i niestandardowej). Istnieje możliwość, aby w razie potrzeby, zaopatrzyć się w kontenery wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak: klapy, czy kominy oraz fartuchy zasypowe i wysypowe, które znacznie ułatwiają wykonywanie czynności związanych z załadowywaniem oraz rozładowywaniem określonych ładunków. Wskazany przykład pokazuje, że bez dwóch zdań jedną z najważniejszych zalet worków big-bag, jest uniwersalność oraz możliwość ich wszechstronnego zastosowania – w tym przypadku również w szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej.

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach – podsumowanie

Wiedzę dotyczącą tego, jak przebiega zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach, silosach, czy rękawach workowych oraz wskazującą na plusy i minusy każdej z wymienionych opcji, zaleca się uzupełnić o wytyczne związane z wyborem odpowiedniej odmiany kukurydzy. Decydując się na konkretny jej rodzaj trzeba wziąć pod uwagę między innymi długość okresu wegetacji, czy typ uziarnienia, a jednocześnie skupiać się na zastosowanej gęstości siewu, ale i planowanych sposobach nawożenia. Trzeba też pamiętać, aby zawsze zakiszać same ziarna, a więc bez kolb.

Po jakim czasie kiszonka z ziaren kukurydzy nadaje się do skarmiania? Co do zasady na to, aby zaszły w niej wszystkie procesy fermentacyjne potrzeba około 6-8 tygodni – po upływie wskazanego okresu zachowuje ona wszystkie wartości odżywcze. O tym, czy kiszonka jest dobra świadczą jej charakterystyczne cechy, do których najczęściej zalicza się: brak pleśni oraz wszelkich zanieczyszczeń, kolor podobny do barwy materiału wyjściowego, a także lekko kwaskowy zapach. Właśnie w taki sposób, korzystając między innymi w wytrzymałych, wykonanych z elastycznego materiału worków big-bag, można uzyskać paszę dla hodowanych zwierząt. Już teraz zaopatrz się w tanie i solidne worki big-bag o dowolnej pojemności i w praktyce oceń, jak sprawdzają się one podczas procesu tworzenia kiszonki z ziaren kukurydzy.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
materialy sypkie

Jakie materiały sypkie można przechowywać w workach big bag?

Wielkogabarytowe worki big bag wyróżniają się uniwersalnością, dlatego służą do przechowywania i transportu ładunków różnego typu. W workach big bag z powodzeniem przechowuje się między innymi materiały sypkie, zwłaszcza te wykorzystywane w sektorze budowlanym oraz chemicznym, jak i w branży rolno-spożywczej. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Materiały sypkie – definicja

Materiały sypkie to wszystkie ziarniste i kruche towary składające się z suchych, drobnych i niezespojonych ze sobą cząsteczek, które z niezwykłą wręcz łatwością rozpadają się na mniejsze fragmenty. Do tej grupy zalicza się zatem: piasek, żwir, rudę, żużel, sól drogową, cement, kruszywa, gips, ziemię, ziarna zbóż, nasiona roślin, ryż, kaszę, mąkę, kawę, cukier, sól spożywczą, trociny, pyły, popioły i sadze, granulaty, nawozy, rozmaite zaprawy, barwniki, czy proszki chemiczne. Charakterystyczna dla wskazanych materiałów pozostaje więc zdolność do przesypywania się.

Charakterystyka worków big bag do materiałów sypkich

Podstawą przy magazynowaniu oraz transportowaniu materiałów sypkich jest ich odpowiednie zabezpieczenie, aby nie uległy one uszkodzeniu ani nie straciły przydatności do spożycia. Służą do tego właśnie wykonane z elastycznej i wytrzymałej tkaniny polipropylenowej (niepowlekanej lub powlekanej) worki big bag z klapą lub pozbawione tego elementu, w których bez problemu zmieszczą się ładunki o dużej wadze.

Co można przewozić w big bagach?

Materiały sypkie to szeroko pojmowana kategoria towarów, względem których swoje zastosowanie z powodzeniem znajdują worki big bag o nieskomplikowanej budowie (ergonomicznym kształcie i płaskim dnie). Ich sprawne zapełnienie oraz opróżnienie staje się możliwe, gdy dokona się zakupu egzemplarzy wyposażonych w komin, czy fartuch zasypowy lub wysypowy.

Worki big bag przy przechowywaniu materiałów sypkich – podsumowanie

Worki big bag o dużej pojemności to doskonałe kontenery zarówno jeśli chodzi o bezpieczne składowanie towarów, jak również ich bezproblemowe przenoszenie z jednej lokalizacji do drugiej. Umieszczenie w tych pojemnikach wymienionych wcześniej materiałów sypkich to recepta na uporządkowanie danej przestrzeni, z kolei specjalne uchwyty pozwalają wygodnie podnieść ciężkie ładunki i ulokować je na przykład na naczepie samochodu ciężarowego. Warto w praktyce wypróbować ten produkt, aby przekonać się o drzemiącym w nim potencjale oraz wszystkich jego funkcjonalnościach i zaletach.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
ziemniaki big kam

Przechowywanie ziemniaków w workach BIG BAG

Jak doskonale wiadomo uniwersalne worki typu big-bag mają wszechstronne zastosowanie. Bardzo często wykorzystuje się je na przykład w branży rolniczej. Służą tam do wygodnego magazynowania płodów rolnych – zbóż, owoców oraz warzyw (np. ziemniaków), zebranych z mniejszych, jak i większych pól, ogrodów lub sadów. W takich workach można bezpiecznie transportować towary (w tym produkty spożywcze) o dużej wadze z jednej lokalizacji do drugiej. Worki big-bag na ziemniaki są używane zarówno przez profesjonalnych rolników, jak i osoby, które lubią robić większe zapasy, a jednocześnie chcą je przechowywać tak, aby nie wpłynąć negatywnie na ich jakość.

Gdzie kupić worki na ziemniaki? Lepiej zaopatrzyć się w taki produkt w sklepie internetowym, czy stacjonarnym? Czy inwestycja w big-bagi na ziemniaki jest w ogóle opłacalna? Już teraz dokonaj satysfakcjonującego zakupu i w praktyce przekonaj się o potencjale drzemiącym w tych elastycznych kontenerach!

Dostępne metody przechowywania ziemniaków

Na polach uprawnych, działkach za miastem, czy w przydomowych ogródkach sieje się lub sadzi różne warzywa. Ludzie zajmują się taką działalnością w celach zarobkowych (wtedy jest ona realizowana na szeroką skalę) albo po prostu dlatego, że jest to ich hobby, a pielęgnację warzywnika uznają za relaksujące zajęcie i ciekawą formę spędzania czasu na świeżym powietrzu. W zależności od okoliczności, uprawy te przeznacza się na użytek własny (np. przez kilkuosobową rodzinę) albo ukierunkowane są one na późniejszą sprzedaż.

Najczęściej można dostrzec tam: cebulę, pietruszkę, marchew, sałatę, kapustę, pory, selery, koperek, groch, fasolę szparagową, ogórki, pomidory, paprykę, cukinię, dynię, szczypiorek, rzodkiewkę, buraki, a także oczywiście ziemniaki.

To ostatnie warzywo cieszy się w polskiej kuchni ogromną popularnością. Można przyrządzić z niego wiele smacznych i sycących potraw – zarówno tych zjadanych na obiad, jak i spożywanych w formie przekąski między głównymi posiłkami. Ziemniaki są składnikiem zup, zapiekanek oraz sałatek, robi się z nich placki ziemniaczane, kluski, chipsy lub frytki, stanowią także chyba najpopularniejszy dodatek do drugiego dania, gdzie zwykle występują w towarzystwie zatopionego w sosie mięsa oraz surówki.

Kiedy jest najlepsza pora na zbiory ziemniaków z pola? Wszystko zależy tutaj od konkretnej odmiany – są te wcześniejsze, jak i późniejsze. Warianty należące do tej pierwszej kategorii, tak zwane młode ziemniaki, można zbierać już po około trzech miesiącach od posadzenia (najczęściej jest to koniec czerwca). Natomiast plon główny musi być w gruncie jak najdłużej. Dlatego wykopki odbywają się w terminie od połowy sierpnia, aż do końca września. To wydarzenie zwiastuje więc, że jesień zbliża się coraz większymi krokami.

Zbiory ziemniaków powinny odbywać się w suche i słoneczne dni, gdy ziemia nie jest nadmiernie wilgotna, dzięki temu warzywa nie będą narażone na gnicie. W trakcie wykopek należy uważać, aby na bulwach nie pojawiły się uszkodzenia mechaniczne. Po zakończeniu prac ziemniaki trzeba pozostawić na jakiś czas do wyschnięcia. Następnie nadają się one do przechowywania.

Przechowywanie ziemniaków w piwnicy

Jednym z miejsc, gdzie można bezpiecznie gromadzić ziemniaki przez zimę i ochronić je przed mrozem, jest kopiec przygotowany na terenie ogrodu albo piwnica w domu lub bloku mieszkalnym. Ważne, aby nie było tam dostępu do światła słonecznego. Ziemniakom nie służy zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura – optymalne warunki to około 5-7 stopni Celsjusza. Jeśli w tym miejscu zrobi się nieco chłodniej, trzeba stworzyć dodatkową warstwę izolacyjną (np. ze starego koca, słomy lub kartonów). Z kolei polecana wilgotność powinna wynosić mniej więcej 80%.

Aby zachować porządek w piwnicy lub spiżarni, w której panuje odpowiedni mikroklimat, poleca się umieścić zbiory w wiklinowych koszach albo drewnianych skrzynkach, gdzie zostanie zapewniony stały przepływ powietrza. Jest to ważne, ponieważ właściwa wentylacja pozwala uniknąć wystąpienia pleśni. Wartą rozważenia opcją jest również magazynowanie warzyw w przewiewnych workach typu big-bag. Już teraz sprawdź, dlaczego to rozwiązanie można uznać za prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Przechowywanie ziemniaków w workach BIG BAG

Gdzie kupić worki na ziemniaki? Dlaczego przechowywanie warzyw zebranych z pola uprawnego w big-bagach zdaje egzamin w praktyce? W ten produkt można zaopatrzyć się właśnie u nas. Istnieje możliwość zakupu dowolnej ilości worków o standardowych, jak i niestandardowych wymiarach. Koszt jednego egzemplarza to w zależności od konkretnego wariantu około kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. To inwestycja na każdą kieszeń, która nie nadwyręży nadmiernie budżetu, jakim dysponuje dane gospodarstwo.

Worki big-bag wielorazowego użytku stanowią odpowiedź na zróżnicowane potrzeby klientów, dlatego można spotkać się z różnymi ich rodzajami. Te elastyczne kontenery o mniejszej, jak i większej ładowności, nadają się między innymi do magazynowania i transportowania warzyw, które są niezwykle delikatnym towarem. Tak szeroka oferta sprawia, że dobór odpowiedniego modelu nie stanowi większego problemu, a to rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością w szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej. Za jedną z największych zalet wentylowanych worków big-bag uznaje się specjalny materiał, z jakiego są one wykonane. Cechuje go imponująca elastyczność, wysoka wytrzymałość, a gwarancja przepuszczalności powietrza sprawia, że warzywa cały czas swobodnie „oddychają” i może zachodzić naturalny proces suszenia się składowanych tam ziemniaków. Struktura tej tkaniny sprawia, że worki nie przepuszczają do swojego wnętrza wilgoci, ani szkodliwych zanieczyszczeń.

Jak przygotować ziemniaki do przechowywania?

W jakim celu przechowuje się płody rolne? Motywacje mogą być różne. Najczęściej ten finalny etap produkcji jest ukierunkowany na sadzeniaki, bezpośrednie spożycie lub są one przeznaczone do przetwórstwa przemysłowego. Poprawne magazynowanie ziemniaków przekłada się na ich jakość oraz dłuższy termin przydatności do spożycia. Warto więc mieć na uwadze stosowanie się do kilku kluczowych zasad. Jakich błędów unikać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że w trakcie przygotowywania ziemniaków do przechowywania nie można ich myć, wystarczy jedynie strząsnąć z nich nadmiar ziemi. Natomiast wcześniej, już na etapie wykopek, konieczne jest używanie wysokiej klasy narzędzi, które zmniejszą ryzyko uszkodzeń. Dzięki temu nie dojdzie do pojawienia się ubytków w bulwach. Starannie wyselekcjonowane warzywa umieszcza się w workach typu big-bag – pomieszczą one nawet ładunki o dużej wadze. Gromadzenie ziemniaków oraz ich transportowanie z jednej lokalizacji do drugiej jeszcze nigdy wcześniej nie było prostsze. A to wszystko za sprawą funkcjonalnych big-bagów. Już teraz zaopatrz się w ten praktyczny produkt. Na pewno nie pożałujesz takiej inwestycji.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź