+48 505 011 163 +48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Baza wiedzy

blog bigkam

Jak układać worki z piaskiem w czasie powodzi?

W ostatnich latach można zaobserwować, że w różnych regionach Polski coraz częściej mamy do czynienia z gwałtownymi burzami, czy trwającymi nawet kilka dni ulewnymi deszczami. Takie niebezpieczne zjawiska pogodowe prowadzą do zalania dróg dojazdowych, prywatnych posesji, czy budynków. Podczas powodzi ludzie korzystają z różnych sposobów na ochronienie swojego życia, zdrowia oraz dobytku. Jedną z popularnych metod jest stosowanie wypełnionych piaskiem worków. Już teraz sprawdź, jak układać worki z piaskiem, aby utworzyć z nich zabezpieczenie w postaci szczelnego wału.

Zastosowanie worków z piaskiem

Wykonane z wytrzymałego materiału worki (różniące się rozmiarami, czy gramaturą) są uniwersalne – można wykorzystywać je na wiele sposobów oraz umieszczać w ich wnętrzu różne materiały, na przykład takie jak piasek. Nadają się one do zabezpieczenia domów, garaży, ogrodów, pomieszczeń gospodarczych, czy działek podczas podtopień. Stanowią także stabilną zaporę chroniącą przed wodą wydostającą się z koryta rzeki lub spływającą z ulic.

Jak układać worki z piaskiem w czasie powodzi?

Sprawdzające się w kryzysowych sytuacjach worki przeciwpowodziowe powinno napełniać się piaskiem nie w całości, ale co najwyżej do 80% ich objętości. Dzięki temu nie będą one zbyt ciężkie, a przenoszenie ich oraz układanie okaże się dużo łatwiejsze. Podczas budowania i wzmacniania wałów, worki ustawia się obok siebie, tworząc co najmniej jeden ciąg, układając je warstwowo w mur lub piramidę. Przy większej liczbie ciągów, konieczne jest stawianie na sposób mijankowy, pozwalający zwiększyć szczelność całej konstrukcji.

Gdzie kupić worki na piasek?

Dzięki zaprezentowanym powyżej informacjom, wiesz, jak układać worki z piaskiem. Zastanawiasz się jednak, gdzie kupić ten produkt? Zapoznaj się z naszym asortymentem! W ofercie znajdziesz nie tylko worki big-bag, ale również wysokiej jakości worki na piasek (przeciwpowodziowe). Już teraz kup je w atrakcyjnej cenie i przygotuj się na każdą ewentualność.

Czytaj więcej
blog big kam maj

Co można wrzucać do worka big baga?

Worki typu big bag sprawdzają się podczas składowania ładunków o dużych rozmiarach oraz przy przewożeniu ich z jednej lokalizacji do drugiej. Zdadzą one egzamin w przypadku różnego typu materiałów, a swoje zastosowanie znajdują chociażby w branży budowlanej, rolno-spożywczej, produkcyjnej, wydobywczej, czy farmaceutycznej i chemicznej. Za ich sprawą skrócony zostaje czas przeznaczony na dokonywanie załadunku oraz rozładunku produktów. Co można wrzucać do worka big baga? Względem jakich odpadów nie należy stosować tych elastycznych kontenerów? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat, aby eksploatować je w prawidłowy sposób!

Co wrzucać do worka BIG-BAG?

Jakie materiały mogą znaleźć się w worku typu big bag? Do tej grupy zalicza się przede wszystkim odpady budowlane oraz poremontowe: gruz ceglany, tynkarski, betonowy, ceramiczny, płyty kartonowo-gipsowe, elementy wyposażenia, szczątki potłuczonej armatury sanitarnej, czy materiały izolacyjne oraz tworzywa sztuczne. Ponadto w big bagach przechowuje się żwir, piasek, granulaty, nawozy i zboża.

Czego nie należy wrzucać do worka BIG-BAG?

W celu prawidłowego korzystania z tego wielkogabarytowego zbiornika należy wiedzieć nie tylko, co można wrzucać do worka big baga, ale także, jakich materiałów nie powinno się w nich umieszczać. Na tej liście wymienia się między innymi odpady komunalne, niebezpieczne i trujące. Będzie to chociażby: azbest, eternit, wełna mineralna, wata szklana, środki chemiczne, farby, oleje i lakiery, papa, ondulina, zepsute części samochodowe, czy uszkodzone urządzenia elektroniczne.

Ile kosztuje worek BIG-BAG?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ na cenę worków typu big bag ma wpływ kilka czynników dotyczących poszczególnych parametrów takich produktów. Do najważniejszych należą: wymiary (standardowe lub niestandardowe), obciążenie, elementy dodatkowe, w jakie może być wyposażony worek, ilość big bagów zakupiona podczas jednej transakcji, a także to, czy na ich powierzchni ma być wydrukowane logo. Najczęściej jest to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych za pojedynczy egzemplarz.

Ile waży pusty worek BIG-BAG?

Waga pustego worka typu big bag zależy od wybranego modelu. W większości przypadków taki elastyczny kontener bez zawartości waży około kilograma.

Zapamiętaj, co można wrzucać do worka big baga, dokonaj zakupu tego produktu, a potem korzystaj z jego potencjału, używając go zgodnie z przeznaczeniem. Bezpieczne magazynowanie i transportowanie różnego typu towarów nigdy wcześniej nie było prostsze!

Czytaj więcej
worki polipropylenowe

Worki polipropylenowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Szukasz uniwersalnych, szczelnych, solidnych i niezawodnych opakowań? Postaw na te wykonane z tworzywa sztucznego określanego mianem polipropylenu. Worki polipropylenowe – gdzie wyrzucać, jak wykorzystywać? Poznaj główne zalety tego produktu i przekonaj się, że warto w niego zainwestować!

Worki polipropylenowe – co to jest?

Nieprzezroczyste worki polipropylenowe (potocznie określane jako worki PP) produkowane są z gęsto tkanego materiału, który jest trwały oraz odporny na uszkodzenia. Ta wytrzymałość sprawia, że istnieje możliwość przechowywania w nich nawet bardzo ciężkich towarów. Specjalna struktura takiej tkaniny gwarantuje odpowiednią wentylację, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo produktów znajdujących się w takich opakowaniach. Zwłaszcza tych, które mogą ulec zepsuciu w związku z niedostatecznym przepływem powietrza, wilgocią, czy za wysoką temperaturą.

Umożliwiają one wygodne przechowywanie i pozwalają racjonalnie wykorzystywać całą dostępną przestrzeń magazynową. Zdają egzamin także wtedy, gdy chce się sprawnie przetransportować określony towar z jednej lokalizacji do drugiej. Dostępne są różne rozmiary worków polipropylenowych, dlatego konkretny model dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Można nabyć je w kilku wariantach kolorystycznych – białe, czarne, niebieskie, zielone, czerwone, czy żółte. Taki wybór pozwala na łatwiejszą identyfikację ich zawartości.

Worki polipropylenowe – gdzie są stosowane?

Worki PP posiadają atesty zezwalające na ich kontakt z żywnością, dlatego mają one szerokie zastosowanie w wielu branżach np. budowlanej, przemysłowej, czy rolniczej, ogrodniczej i sadowniczej. Najczęściej wykorzystuje się je do bezpiecznego magazynowania oraz transportowania towarów sypkich: węgla i innych surowców opałowych, artykułów spożywczych (np. mąka i cukier), nawozów, granulatów, zboża, a także gruzu oraz pozostałych odpadów budowlanych. Wypełnione piaskiem worki polipropylenowe sprawdzają się w czasie wyjątkowych sytuacji, chociażby takich jak obfite opady deszczu, gdzie służą do umacniania wałów przeciwpowodziowych.

Opakowanie oznaczone symbolem PP – gdzie wyrzucić?

Worki polipropylenowe – gdzie wyrzucać takie opakowania, aby segregacja odpadów odbywała się prawidłowo? Śmieci (na przykład opakowania lub worki), na których widnieje symbol PP (polipropylen) trzeba umieścić w pojemnikach na tworzywa sztuczne. Takie kosze mają kolor żółty.

Czytaj więcej
nadruk bigbag 1

Nadruk na big bagu – dlaczego warto?

Istnieje wiele rodzajów opakowań stworzonych po to, aby wygodnie i bezpiecznie przechowywać oraz transportować różnego typu towary. Jednak za najbardziej ekonomiczną ze wszystkich dostępnych opcji uznaje się funkcjonalne worki typu big bag, których konstrukcja daje szerokie możliwości zastosowania. Równocześnie uwagę przyciąga spora powierzchnia takich opakowań – z zewnątrz jest ona najczęściej jednolita i jednokolorowa. Warto wykorzystywać potencjał takiej zwykłej na pozór nawierzchni oraz personalizować ją w zgodzie z indywidualnymi potrzebami, tworząc trwałe worki big bag z nadrukiem.

Big bag z nadrukiem – zalety

Worki typu big bag z nadrukiem w praktyce pełnią co najmniej kilka istotnych funkcji, dlatego ich głównym atutem jest uniwersalność. Odgrywając swoją podstawową rolę, związaną z zabezpieczeniem gromadzonych w nich surowców, jednocześnie mogą stanowić przyciągającą uwagę formę promocji. Wszystko sprowadza się do zaprojektowania i zamówienia takich spersonalizowanych kontenerów.

Kolejna zaleta to duża możliwość zadruku – na wskazanej ścianie (lub ścianach) można zamieścić wybraną grafikę, fotografię lub napis utrzymany w określonej stylistyce oraz kolorystyce. Najczęściej są to informacje bezpośrednio związane ze specyfiką konkretnego przedsiębiorstwa: nazwa i logo firmy, hasło reklamowe, symbol, znak, czy zdjęcia ukazujące jeden ze sprzedawanych produktów. Worki big bag z nadrukiem to przykład skutecznego narzędzia marketingowego, które sprawdzi się w przypadku wielu działalności – szczególnie tych związanych z branżą budowlaną, spożywczą, rolniczą, czy farmaceutyczną. Jednocześnie te wielokształtne, różnokolorowe nadruki pozytywnie wpływają na wygląd tradycyjnych kontenerów. Dzięki temu takie opakowania cechują się nie tylko wysoką użytecznością, ale i znacznymi walorami wizualnymi oraz oryginalnością – ułożone obok siebie stanowią estetyczny element przestrzeni, jaką zajmują.

Za niezaprzeczalną zaletę, która jest typowa dla worków big bag z nadrukiem, uznaje się także wyjątkową jakość, odporność na ścieranie i wytrzymałość stworzonej grafiki lub napisu. Szkodliwego wpływu na dowolnie zadrukowaną nawierzchnię nie mają czynniki atmosferyczne takie jak: silne promienie słońca, opady deszczu lub śniegu, a nawet wysokie oraz niskie temperatury.

Big bag z nadrukiem – dla kogo?

Zakupów worków typu big bag z nadrukiem to przykład trafionej inwestycji, na którą postawić może wiele osób. Do tej grupy należą chociażby pracownicy odpowiedzialni za strategię marketingową przedsiębiorstw i dbający o promocję oferowanych produktów lub usług. Jest to dla nich sprawdzona i tania metoda pozwalająca wyróżnić się na tle konkurencji – big bag z nadrukiem na pewno nie nadwyręży nadmiernie firmowego budżetu. Takie działanie pozwala budować świadomość marki wśród potencjalnych odbiorców, a także prowadzi do pozyskiwania nowych klientów.

Ponadto napisy zamieszczone na workach big bag z nadrukiem mogą mieć charakter informacyjny i wskazywać tym samym na rodzaj znajdującego w środku materiału. To ogromne ułatwienie dla wszystkich osób korzystających z takich kontenerów w prowadzonej działalności zawodowej lub prywatnej. Ten detal sprawia, że o wiele prościej jest zorganizować i uporządkować miejsce, w którym gromadzone są te wielkogabarytowe opakowania.

Stworzone zgodnie ze zindywidualizowaną wizją nadruki na workach typu big bag to wychodząca poza utarte schematy forma komunikacji z klientami – już teraz daj się ponieść swojej wyobraźni i stwórz koncepcję nadruku dopasowaną do Twojego biznesu.

Czytaj więcej
ladowacz podnosnik

Jaki siłownik do podnoszenia big-bagów?

Worki typu big-bag charakteryzują się sporymi rozmiarami oraz dużą wagą. W związku z tym trudno jest własnoręcznie udźwignąć je i przetransportować w inne miejsce – w większości przypadków takie działanie pozostaje poza sferą możliwości pojedynczego człowieka. Niezbędne jest wtedy korzystanie z pomocy specjalistycznego sprzętu, który poradzi sobie z tym szybko, efektywnie oraz bezpiecznie (nie uszkadzając przy tym przenoszonych towarów i nie niszcząc najbliższego otoczenia).

Szukasz wysokiej jakości podnośnika do wielkogabarytowych worków? Zastanawiasz się, jaki siłownik do podnoszenia big bagów wybrać? Zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej informacjami i zainwestuj w niezawodne urządzenie, które sprosta nawet największym wyzwaniom.

Siłownik do podnoszenia worków typu big-bag – dlaczego warto z niego korzystać?

Siłowniki do big-bagów to wykonane z trwałych surowców urządzenia o stabilnej konstrukcji, które stanowią zauważalne ułatwienie pracy z przedmiotami o znacznej wadze. Ich podstawową funkcją jest podnoszenie ciężkich worków, do których załadowane zostały towary o dużej wadze lub niestandardowych kształtach, czy wymiarach. Worki typu big-bag są tam zawieszane na specjalnym haku, a następnie przenoszone do nowej lokalizacji.

Efektywna realizacja takich działań wymaga odpowiedniego zaplanowania i zorganizowania, uwzględniającego również kwestie bezpieczeństwa. Należytą ochroną powinien zostać objęty sam siłownik, towar, do którego podnoszenia się go wykorzystuje, oraz człowiek zajmujący się obsługą tego urządzenia. Ładowniki są przykładami ciężkich konstrukcji, które, w zależności od konkretnego wariantu, są zdolne udźwignąć towary o masie nawet kilkuset kilogramów.

Jaki siłownik do podnoszenia big bagów opłaca się zakupić? Decydując się na inwestycję w taki sprzęt, należy pamiętać, że jest to zakup na lata. Warto więc podjąć przemyślaną decyzję, poprzedzoną precyzyjnym przeanalizowaniem wszystkich najistotniejszych parametrów tego sprzętu. Niezbędne jest zwrócenie uwagi na: typy zastosowanych mocowań, renomę producenta, moc i wytrzymałość urządzenia, staranność wykonania, czy trwałość materiału, z którego zostało ono wytworzone. Ponadto trzeba zadbać o to, aby model siłownika był dopasowany do rodzaju posiadanego ładowacza czołowego.

Nawozy w big-bagach – jak je rozładować?

W wygodnych do napełnienia oraz opróżnienia workach big-bag możliwe jest przechowywanie różnego typu produktów. Kontenery te świetnie sprawdzają się między innymi jako magazyn dla drobnoziarnistych materiałów sypkich, takich jak: nawozy, granulaty, piasek, pasze, materiały siewne, zboża albo określone artykuły spożywcze (mąka, cukier, ryż, kasza). Możliwe jest składowanie w nich również soli drogowej, cementu, gipsu, gruzu, czy innych odpadów powstających na placach budowy, gdzie wznoszone są obiekty mieszkalne oraz użytkowe.

Konstrukcja big-bagów (obecność części nasypowej i zsypowej) sprawia, że wykorzystywanie takich worków jest bardzo proste. Dużym atutem jest także wyposażenie tych kontenerów w specjalne uchwyty – siłowniki, zahaczając je na wytrzymałych uchwytach, świetnie radzą sobie z ich podnoszeniem.

Siłowniki do podnoszenia worków typu big-bag – podsumowanie

Wykonane z elastycznego tworzywa i odporne na uszkodzenia worki typu big-bag znajdują szerokie zastosowanie na wielu obszarach ludzkiej działalności. Wykorzystuje się je w przetwórstwie spożywczym, gospodarstwach rolnych, a także w branży budowlanej, farmaceutycznej, chemicznej oraz produkcyjnej. Służą tam one do gromadzenia różnego typu towarów oraz bezawaryjnego transportowania ich. Żeby z łatwością podnosić takie ogromne kontenery i skutecznie wpływać na zmianę ich położenia, należy korzystać z profesjonalnych ładowników.

Jeśli na co dzień realizujesz przedsięwzięcia, w których bardzo często wykorzystujesz worki typu big-bag, zapamiętaj wskazane powyżej wskazówki i zastosuj je w praktyce. W efekcie, przed dokonaniem zakupu wysokogatunkowego wyposażenia, nie będziesz musiał długo zastanawiać się, jaki siłownik do podnoszenia big bagów wybrać.

Czytaj więcej
workibigbag zastosowanie

Co można przewozić w workach big bag?

Worki typu big bag, dzięki swojej uniwersalnej i solidnej konstrukcji, mogą być używane w wielu branżach – budowlanej, farmaceutycznej, przemysłowej, wydobywczej, spożywczej, chemicznej, a nawet w rolnictwie. Są przeznaczone przede wszystkim do składowania, przechowywania oraz bezpiecznego transportu wielorakich materiałów i towarów o różnych rozmiarach, czy gramaturze.

Jak przewozić worki typu big bag?

Worki typu big bag wykorzystuje się zarówno w transporcie drogowym, kolejowym, jak i morskim. Ogromnym atutem takich wytrzymałych konstrukcji wykonywanych z tkaniny polipropylenowej jest to, że chronią one znajdujące się w nich artykuły i minimalizują ryzyko ich zniszczenia się podczas przewożenia. Jedynym warunkiem jest tutaj poprawne napełnienie kontenera oraz szczelnie zamknięcie go, a nawet dodatkowe zabezpieczenie za pomocą specjalnych pasów.

Zamieszczane w nich materiały o sporej wadze, cechujące się pokaźnymi rozmiarami lub nietypowym kształtem, można z łatwością załadować, jak i rozładować, przez co ich dostarczenie do miejsca docelowego zachodzi jeszcze szybciej. Za sprawą swojej funkcjonalności worki typu big bag znacznie ułatwiają transport określonych towarów z jednej lokalizacji do drugiej.

Do jakich produktów można używać worków typu big bag?

Odporność na uszkodzenia, prostota napełniania i opróżniania, możliwość wielokrotnego użycia oraz wszechstronne zastosowanie to największe atuty, jakimi wyróżniają się worki typu big bag. Te elastyczne kontenery o różnych wymiarach cieszą się największą popularnością w zakresie produktów, takich jak:

 • artykuły spożywcze – mąka, cukier, sól, kasza, ryż,
 • płody rolne – zboża, warzywa i owoce,
 • odpady bio powstające z działalności rolniczej,
 • nawozy sztuczne, granulaty, chemikalia i materiały niebezpieczne,
 • odpady budowlane, gruz, kostka brukowa, węgiel, kruszywo,
 • ziemia, piasek, żwir, kamienie oraz trawa, gałęzie, liście i inne odpady zielone,
 • odpady pozostałe po wykonanych pracach remontowo-budowlanych.

Powyższe wyliczenie to jedynie przykładowe zestawienie najczęściej spotykanych metod wykorzystywania elastycznych worków kontenerowych big bag. Jednak nawet ta lista pokazuje, że można załadować do tych worków naprawdę zróżnicowane produkty – zwłaszcza te granulowane, pylące się lub o sypkiej konstrukcji. Ponadto są one dedykowane dużym oraz ciężkim towarom.

Transport worków typu big bag – podsumowanie

Cechujące się ergonomicznością worki typu big bag bardzo przydają się podczas magazynowania oraz transportu różnego rodzaju materiałów. Korzystanie z tego pożytecznego rozwiązania znacznie ułatwia pracę osób działających w wielu branżach. Dostępnych jest kilka rodzajów takich wielkogabarytowych opakowań, różniących się między sobą określonymi parametrami – przeznaczeniem, pojemnością, obecnością fartuchów lub kominów zasypowych oraz wysypowych, wyposażeniem w specjalny uchwyty, czy typem materiału, z jakiego zostają one wykonane.

Dzięki temu można dopasować konkretny model do indywidualnych potrzeb, jak również profilu prowadzonej działalności. Fakt, że te elastyczne zbiorniki są przydatne nie tylko w dużych zakładach produkcyjnych, ale również w codziennym życiu każdego z nas, sprawia, że worki typu big bag i ich zastosowanie to kwestia, której warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Czytaj więcej
drewno opałowe w workach big bag

Jak przechowywać drewno na opał w Big Bagach?

Wiele osób, które zastanawia się, jak przechowywać drewno na opał szuka uniwersalnego rozwiązania, umożliwiającego odpowiednie zabezpieczenie drewna na czas przechowywania czy transportu. Jednym z najlepszych sposobów jest skorzystanie z naszych worków Big Bag, które stanowią wysokiej jakości typ opakowania na drewno i inne materiały.

Możliwości przechowywania drewna na opał

Drewno na opał można przechowywać na różne sposoby. W poniższym wpisie przedstawiamy najważniejsze z nich oraz podpowiadamy, jak robić to w jak najbardziej praktyczny sposób. Do opisanych przez nas sposobów przechowywania drewna na opał należą:

 • składowanie przy ścianie domu,
 • składowanie pod zadaszonymi pergolami,
 • składowanie na odkrytych regałach,
 • składowanie w drewutni.

Warto na początku przypomnieć, że drewno kominkowe powinno być suche, dlatego wybierając sposób jego przechowywania, należy brać pod uwagę to, aby woda nie miała do niego dostępu.

Drewno składowane przy ścianie domu

Jeśli zdecydujesz się na składowanie drewna przy ścianie domu (garażu, stodoły…) pamiętaj, aby szczapy były mniej więcej równej długości, a między ścianą a drewnem znajdowała się kilkucentymetrowa przestrzeń. Dzięki dodatkowej przerwie zapewniona będzie cyrkulacja powietrza, co z kolei zapobiega pleśni i powstawaniu grzyba.

Należy pamiętać, aby drewno nie dotykało również wilgotnej ziemi, więc szczapy należy od niej odizolować, układając je kilka centymetrów nad ziemią. Jeśli masz taką możliwość, najlepiej jakby drewno znajdowało się po południowej stronie domu, gdzie dociera najwięcej promieni słonecznych, więc drewno schnie szybciej.

Aby zapewnić dodatkową ochronę, można zbudować daszek, jeżeli ten nad domem czy garażem nie jest wystarczający.

Zadaszone pergole

Inny sposób przechowywania drewna to składowanie go pod zadaszonymi pergolami. Pergole nie są drogie, a niezwykle wygodne w użytkowaniu. Aby je skonstruować, nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, a zakup gotowej pergoli nie jest duży. Co istotne, konstrukcję można umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie, więc pod tym względem jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie od składowania drewna przy ścianie domu czy garażu.

Wykorzystując worek Big Bag, zapewnisz drewnu dodatkową ochronę oraz będziesz mieć pewność, że zabezpieczy on drewno przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi.

Odkryty regał

Regały służą do przechowywania mniejszych ilości drewna w miejscach, gdzie jest ono dobrze chronione – może to być taras, garaż czy stodoła. Gotowy regał (pojedynczy lub podwójny) można zakupu w sklepie lub skonstruować go samemu, dzięki temu dopasowując go do przestrzeni. Drewno w takiej ilości wystarczy na kilka dni.

Takie regały zazwyczaj są wykonane z metalu, a ich dno jest skonstruowane z ażurowej kratki. U góry regału jest daszek, który może być wykonany z różnych materiałów, a do najpopularniejszych z nich należą deski czy dachówka.

Drewutnia

Kolejny sposób na przechowywanie drewna to drewutnia, czyli mały domek. Jest to przewiewna budowla, która służy do przechowywania drewna opałowego. Można ją „doczepić” do domu czy garażu.

Do plusów drewutni należy z pewnością dobra cyrkulacja powietrza, która zapewnia wysychanie drewna.

Drewno w drewutni powinno być przechowywane w taki sposób, aby szczapy znajdowały się kilka centymetrów od dachu oraz ścian.

W drewutni można zastosować stojaki, które ułatwiają jego przechowywanie. Podobnie jak w przypadku pozostałych rozwiązań drewutnię można zakupić gotową, wykonać ją samemu lub zlecić jej budowę.

Przechowywanie drewna w workach Big Bag na drewno – co warto wiedzieć?

Do przechowywania drewna za pomocą jednego z wyżej wymienionych sposobów najlepiej wykorzystać worki wentylowane Big Bag, które posiadają specjalne wentylowane listwy.

Tkanina, z której wykonane są nasze produkty, jest niezwykle trwała, co stanowi gwarancję, że drewno, nawet w dużej ilości, nie uszkodzi worka. W takich workach drewno może być zarówno transportowane, jak i można w nim przechowywać różne materiały drewnopodobne.

W workach zastosowano specjalną gramaturę tkaniny, która została zaprojektowana w taki sposób, aby można w niej przechowywać drewno o ostrych końcach, dlatego nie ma szans na to, aby worki mogły być rozdarte.

Wentylowane worki Big Bag mogą być wykorzystywane jako świetny sposób nie tylko na przechowywanie drewna opałowego, ale także w celach sprzedaży produktów. Przykładowo można w nich przechowywać: odpady z demontażu drewna, drewno opałowe, bale.

Wielofunkcyjność wentylowanych worków Big Bag sprawia, że mogą być one używane nie tylko do przechowywania drewna, ale sprawdzą się one także w przechowywaniu i transporcie materiałów łatwopalnych czy produktów spożywczych – ziemniaków, cebuli, kalafiora…

W zależności od preferencji na naszej stornie można wybrać worki o różnych wymiarach, dostosowane do wielkości tworzywa czy materiałów w nim przechowywanych oraz z różnym udźwigiem. Wszystko dla jak największej wygody i dopasowania do indywidualnych preferencji.

Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź