+48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Baza wiedzy

big kam kukurydza

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach – co warto wiedzieć o tej metodzie?

Typowy dla Polski klimat sprawia, że zbiór kukurydzy z pól uprawnych następuje zwykle w połowie października, a więc wtedy, gdy warunki atmosferyczne prowadzą do tego, że ziarna charakteryzują się wysoką wilgotnością. Sprzyja to rozwojowi bakterii i pleśni, przez które ziarna szybciej się psują. Można temu zapobiegać poprzez natychmiastową konserwację (następującą do 24 godzin od momentu zbioru). Dzięki temu powstaje idealna pasza dla zwierząt takich jak: trzoda chlewna, bydło mleczne i opasowe, a także konie, owce, króliki, kozy, czy gęsi. Kiszonka ta nie jest odpowiednia dla drobiu.

Zaprezentowane poniżej informacje to ważne wskazówki dla rolników, bez względu na wielkość prowadzonych przez nich gospodarstw – warto się z nimi zapoznać, a potem stosować w praktyce, aby karmić zwierzęta wysokie jakości paszą.

Zakiszanie ziarna kukurydzy – co trzeba wiedzieć na ten temat?

Kiszenie kukurydzy, zaraz obok jej suszenia, to jedna z metod konserwacji zebranych z pola ziaren przeznaczonych na paszę, która pozwala je długo i bezpiecznie przechowywać, a następnie wszechstronnie wykorzystywać w swoim gospodarstwie domowym. Przewaga kiszenia nad suszeniem przejawia się w wielu kwestiach, a najważniejsze jest to, że opcja wymieniona jako pierwsza jest zdecydowanie tańsza, co współcześnie, w okresie szalejącej inflacji, stanowi dla wielu osób kluczowy argument. Jednocześnie zakiszanie ziaren kukurydzy pozwala ograniczyć straty składników pokarmowych w przygotowywanym dla zwierząt pożywieniu.

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach, silosach, czy rękawach workowych polega na tak zwanym zakwaszaniu masy roślinnej kwasem mlekowym, który jest wytwarzany przez bakterie w warunkach beztlenowych. Odpowiednie stężenie kwasu mlekowe sprawia, że ziarna kukurydzy nie psują się, dlatego można przechowywać je przez dłuższy czas. Pasza w postaci zakiszonych ziaren kukurydzy jest łatwo dostępna, wysokoenergetyczna (ma zawartość energetyczną najwyższą wśród wszystkich zbóż) oraz smakowita, charakteryzuje się też dużą strawnością, ponadto ma w sobie sporo skrobi i tłuszczu, a niewiele włókna surowego.

Kiszenie w silosach – zalety i wady

Jedną z dostępnych opcji jest zakiszanie ziaren kukurydzy w silosach. Są to wykorzystywane w rolnictwie zbiorniki (płaskie lub pionowe) przeznaczone do składowania dużej ilości materiałów sypkich. Kiszenie i magazynowanie w nich kukurydzy zda egzamin zwłaszcza w wielohektarowych gospodarstwach, w których zbierane każdego roku plony są imponujące. Przy tej metodzie kluczową rolę odgrywa mocne ubicie rozdrobnionego ziarna (konieczne jest staranne pocięcie roślin na sieczkę, której każdy z elementów będzie miał zaledwie 8-10 milimetrów) oraz zadbanie o szczelne zamknięcie silosu. Natomiast przy wybieraniu porcji kiszonki trzeba działać tak, żeby naruszona została jak najmniejsza powierzchnia.

Kiszenie w rękawach workowych – zalety i wady

Drugie wejście to zakiszanie ziarna kukurydzy w foliowych rękawach workowych, gdzie panuje atmosfera sprzyjająca intensywnym procesom fermentacji. To metoda polecana zwłaszcza w dużych gospodarstwach, mogą się na nią zdecydować także rolnicy, którzy współpracują z sąsiadami. Kiszenie w rękawach workowych zapewnia uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów, a więc wysokiej jakości kiszonki i to niezależnie od zawartości suchej masy, czy stopnia pierwotnego rozdrobnienia ziaren. Ponadto straty powstałe w czasie kiszenia są bardzo niskie – wynoszą zaledwie kilka procent, co jest naprawdę zadowalającym wynikiem. Do napełniania rękawów stosuje się specjalistyczne maszyny, z kolei samo miejsce usytuowania rękawów workowych powinno być wyrównanie i poziome. Spakowane tam ziarna mogą być magazynowane nawet przez dwa lata.

Kiszenie w big-bagach – zalety i wady

Naszym zdaniem jednym z najlepszych pomysłów jest zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach, o których mocnych stronach można powiedzieć naprawdę wiele. W tym przypadku zapewniają one hermetyczne warunki i zabezpieczają ziarno, dlatego proces fermentacji zachodzi bez żadnych przeszkód. Ze względu na najczęściej występujące rozmiary worków big-bag, wskazane tutaj rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w mniejszych gospodarstwach, gdzie plony nie są aż tak duże. Wybór takiego sposobu przechowywania ziaren jest równocześnie atrakcyjny z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ zakup big-bagów nie jest inwestycją nadmiernie obciążającą budżet.

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach może odbywać się w workach o dowolnej wielkości (dostępne są one w wersji standardowej, jak i niestandardowej). Istnieje możliwość, aby w razie potrzeby, zaopatrzyć się w kontenery wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak: klapy, czy kominy oraz fartuchy zasypowe i wysypowe, które znacznie ułatwiają wykonywanie czynności związanych z załadowywaniem oraz rozładowywaniem określonych ładunków. Wskazany przykład pokazuje, że bez dwóch zdań jedną z najważniejszych zalet worków big-bag, jest uniwersalność oraz możliwość ich wszechstronnego zastosowania – w tym przypadku również w szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej.

Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach – podsumowanie

Wiedzę dotyczącą tego, jak przebiega zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach, silosach, czy rękawach workowych oraz wskazującą na plusy i minusy każdej z wymienionych opcji, zaleca się uzupełnić o wytyczne związane z wyborem odpowiedniej odmiany kukurydzy. Decydując się na konkretny jej rodzaj trzeba wziąć pod uwagę między innymi długość okresu wegetacji, czy typ uziarnienia, a jednocześnie skupiać się na zastosowanej gęstości siewu, ale i planowanych sposobach nawożenia. Trzeba też pamiętać, aby zawsze zakiszać same ziarna, a więc bez kolb.

Po jakim czasie kiszonka z ziaren kukurydzy nadaje się do skarmiania? Co do zasady na to, aby zaszły w niej wszystkie procesy fermentacyjne potrzeba około 6-8 tygodni – po upływie wskazanego okresu zachowuje ona wszystkie wartości odżywcze. O tym, czy kiszonka jest dobra świadczą jej charakterystyczne cechy, do których najczęściej zalicza się: brak pleśni oraz wszelkich zanieczyszczeń, kolor podobny do barwy materiału wyjściowego, a także lekko kwaskowy zapach. Właśnie w taki sposób, korzystając między innymi w wytrzymałych, wykonanych z elastycznego materiału worków big-bag, można uzyskać paszę dla hodowanych zwierząt. Już teraz zaopatrz się w tanie i solidne worki big-bag o dowolnej pojemności i w praktyce oceń, jak sprawdzają się one podczas procesu tworzenia kiszonki z ziaren kukurydzy.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
materialy sypkie

Jakie materiały sypkie można przechowywać w workach big bag?

Wielkogabarytowe worki big bag wyróżniają się uniwersalnością, dlatego służą do przechowywania i transportu ładunków różnego typu. W workach big bag z powodzeniem przechowuje się między innymi materiały sypkie, zwłaszcza te wykorzystywane w sektorze budowlanym oraz chemicznym, jak i w branży rolno-spożywczej. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Materiały sypkie – definicja

Materiały sypkie to wszystkie ziarniste i kruche towary składające się z suchych, drobnych i niezespojonych ze sobą cząsteczek, które z niezwykłą wręcz łatwością rozpadają się na mniejsze fragmenty. Do tej grupy zalicza się zatem: piasek, żwir, rudę, żużel, sól drogową, cement, kruszywa, gips, ziemię, ziarna zbóż, nasiona roślin, ryż, kaszę, mąkę, kawę, cukier, sól spożywczą, trociny, pyły, popioły i sadze, granulaty, nawozy, rozmaite zaprawy, barwniki, czy proszki chemiczne. Charakterystyczna dla wskazanych materiałów pozostaje więc zdolność do przesypywania się.

Charakterystyka worków big bag do materiałów sypkich

Podstawą przy magazynowaniu oraz transportowaniu materiałów sypkich jest ich odpowiednie zabezpieczenie, aby nie uległy one uszkodzeniu ani nie straciły przydatności do spożycia. Służą do tego właśnie wykonane z elastycznej i wytrzymałej tkaniny polipropylenowej (niepowlekanej lub powlekanej) worki big bag z klapą lub pozbawione tego elementu, w których bez problemu zmieszczą się ładunki o dużej wadze.

Co można przewozić w big bagach?

Materiały sypkie to szeroko pojmowana kategoria towarów, względem których swoje zastosowanie z powodzeniem znajdują worki big bag o nieskomplikowanej budowie (ergonomicznym kształcie i płaskim dnie). Ich sprawne zapełnienie oraz opróżnienie staje się możliwe, gdy dokona się zakupu egzemplarzy wyposażonych w komin, czy fartuch zasypowy lub wysypowy.

Worki big bag przy przechowywaniu materiałów sypkich – podsumowanie

Worki big bag o dużej pojemności to doskonałe kontenery zarówno jeśli chodzi o bezpieczne składowanie towarów, jak również ich bezproblemowe przenoszenie z jednej lokalizacji do drugiej. Umieszczenie w tych pojemnikach wymienionych wcześniej materiałów sypkich to recepta na uporządkowanie danej przestrzeni, z kolei specjalne uchwyty pozwalają wygodnie podnieść ciężkie ładunki i ulokować je na przykład na naczepie samochodu ciężarowego. Warto w praktyce wypróbować ten produkt, aby przekonać się o drzemiącym w nim potencjale oraz wszystkich jego funkcjonalnościach i zaletach.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
ziemniaki big kam

Przechowywanie ziemniaków w workach BIG BAG

Jak doskonale wiadomo uniwersalne worki typu big-bag mają wszechstronne zastosowanie. Bardzo często wykorzystuje się je na przykład w branży rolniczej. Służą tam do wygodnego magazynowania płodów rolnych – zbóż, owoców oraz warzyw (np. ziemniaków), zebranych z mniejszych, jak i większych pól, ogrodów lub sadów. W takich workach można bezpiecznie transportować towary (w tym produkty spożywcze) o dużej wadze z jednej lokalizacji do drugiej. Worki big-bag na ziemniaki są używane zarówno przez profesjonalnych rolników, jak i osoby, które lubią robić większe zapasy, a jednocześnie chcą je przechowywać tak, aby nie wpłynąć negatywnie na ich jakość.

Gdzie kupić worki na ziemniaki? Lepiej zaopatrzyć się w taki produkt w sklepie internetowym, czy stacjonarnym? Czy inwestycja w big-bagi na ziemniaki jest w ogóle opłacalna? Już teraz dokonaj satysfakcjonującego zakupu i w praktyce przekonaj się o potencjale drzemiącym w tych elastycznych kontenerach!

Dostępne metody przechowywania ziemniaków

Na polach uprawnych, działkach za miastem, czy w przydomowych ogródkach sieje się lub sadzi różne warzywa. Ludzie zajmują się taką działalnością w celach zarobkowych (wtedy jest ona realizowana na szeroką skalę) albo po prostu dlatego, że jest to ich hobby, a pielęgnację warzywnika uznają za relaksujące zajęcie i ciekawą formę spędzania czasu na świeżym powietrzu. W zależności od okoliczności, uprawy te przeznacza się na użytek własny (np. przez kilkuosobową rodzinę) albo ukierunkowane są one na późniejszą sprzedaż.

Najczęściej można dostrzec tam: cebulę, pietruszkę, marchew, sałatę, kapustę, pory, selery, koperek, groch, fasolę szparagową, ogórki, pomidory, paprykę, cukinię, dynię, szczypiorek, rzodkiewkę, buraki, a także oczywiście ziemniaki.

To ostatnie warzywo cieszy się w polskiej kuchni ogromną popularnością. Można przyrządzić z niego wiele smacznych i sycących potraw – zarówno tych zjadanych na obiad, jak i spożywanych w formie przekąski między głównymi posiłkami. Ziemniaki są składnikiem zup, zapiekanek oraz sałatek, robi się z nich placki ziemniaczane, kluski, chipsy lub frytki, stanowią także chyba najpopularniejszy dodatek do drugiego dania, gdzie zwykle występują w towarzystwie zatopionego w sosie mięsa oraz surówki.

Kiedy jest najlepsza pora na zbiory ziemniaków z pola? Wszystko zależy tutaj od konkretnej odmiany – są te wcześniejsze, jak i późniejsze. Warianty należące do tej pierwszej kategorii, tak zwane młode ziemniaki, można zbierać już po około trzech miesiącach od posadzenia (najczęściej jest to koniec czerwca). Natomiast plon główny musi być w gruncie jak najdłużej. Dlatego wykopki odbywają się w terminie od połowy sierpnia, aż do końca września. To wydarzenie zwiastuje więc, że jesień zbliża się coraz większymi krokami.

Zbiory ziemniaków powinny odbywać się w suche i słoneczne dni, gdy ziemia nie jest nadmiernie wilgotna, dzięki temu warzywa nie będą narażone na gnicie. W trakcie wykopek należy uważać, aby na bulwach nie pojawiły się uszkodzenia mechaniczne. Po zakończeniu prac ziemniaki trzeba pozostawić na jakiś czas do wyschnięcia. Następnie nadają się one do przechowywania.

Przechowywanie ziemniaków w piwnicy

Jednym z miejsc, gdzie można bezpiecznie gromadzić ziemniaki przez zimę i ochronić je przed mrozem, jest kopiec przygotowany na terenie ogrodu albo piwnica w domu lub bloku mieszkalnym. Ważne, aby nie było tam dostępu do światła słonecznego. Ziemniakom nie służy zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura – optymalne warunki to około 5-7 stopni Celsjusza. Jeśli w tym miejscu zrobi się nieco chłodniej, trzeba stworzyć dodatkową warstwę izolacyjną (np. ze starego koca, słomy lub kartonów). Z kolei polecana wilgotność powinna wynosić mniej więcej 80%.

Aby zachować porządek w piwnicy lub spiżarni, w której panuje odpowiedni mikroklimat, poleca się umieścić zbiory w wiklinowych koszach albo drewnianych skrzynkach, gdzie zostanie zapewniony stały przepływ powietrza. Jest to ważne, ponieważ właściwa wentylacja pozwala uniknąć wystąpienia pleśni. Wartą rozważenia opcją jest również magazynowanie warzyw w przewiewnych workach typu big-bag. Już teraz sprawdź, dlaczego to rozwiązanie można uznać za prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Przechowywanie ziemniaków w workach BIG BAG

Gdzie kupić worki na ziemniaki? Dlaczego przechowywanie warzyw zebranych z pola uprawnego w big-bagach zdaje egzamin w praktyce? W ten produkt można zaopatrzyć się właśnie u nas. Istnieje możliwość zakupu dowolnej ilości worków o standardowych, jak i niestandardowych wymiarach. Koszt jednego egzemplarza to w zależności od konkretnego wariantu około kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. To inwestycja na każdą kieszeń, która nie nadwyręży nadmiernie budżetu, jakim dysponuje dane gospodarstwo.

Worki big-bag wielorazowego użytku stanowią odpowiedź na zróżnicowane potrzeby klientów, dlatego można spotkać się z różnymi ich rodzajami. Te elastyczne kontenery o mniejszej, jak i większej ładowności, nadają się między innymi do magazynowania i transportowania warzyw, które są niezwykle delikatnym towarem. Tak szeroka oferta sprawia, że dobór odpowiedniego modelu nie stanowi większego problemu, a to rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością w szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej. Za jedną z największych zalet wentylowanych worków big-bag uznaje się specjalny materiał, z jakiego są one wykonane. Cechuje go imponująca elastyczność, wysoka wytrzymałość, a gwarancja przepuszczalności powietrza sprawia, że warzywa cały czas swobodnie „oddychają” i może zachodzić naturalny proces suszenia się składowanych tam ziemniaków. Struktura tej tkaniny sprawia, że worki nie przepuszczają do swojego wnętrza wilgoci, ani szkodliwych zanieczyszczeń.

Jak przygotować ziemniaki do przechowywania?

W jakim celu przechowuje się płody rolne? Motywacje mogą być różne. Najczęściej ten finalny etap produkcji jest ukierunkowany na sadzeniaki, bezpośrednie spożycie lub są one przeznaczone do przetwórstwa przemysłowego. Poprawne magazynowanie ziemniaków przekłada się na ich jakość oraz dłuższy termin przydatności do spożycia. Warto więc mieć na uwadze stosowanie się do kilku kluczowych zasad. Jakich błędów unikać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że w trakcie przygotowywania ziemniaków do przechowywania nie można ich myć, wystarczy jedynie strząsnąć z nich nadmiar ziemi. Natomiast wcześniej, już na etapie wykopek, konieczne jest używanie wysokiej klasy narzędzi, które zmniejszą ryzyko uszkodzeń. Dzięki temu nie dojdzie do pojawienia się ubytków w bulwach. Starannie wyselekcjonowane warzywa umieszcza się w workach typu big-bag – pomieszczą one nawet ładunki o dużej wadze. Gromadzenie ziemniaków oraz ich transportowanie z jednej lokalizacji do drugiej jeszcze nigdy wcześniej nie było prostsze. A to wszystko za sprawą funkcjonalnych big-bagów. Już teraz zaopatrz się w ten praktyczny produkt. Na pewno nie pożałujesz takiej inwestycji.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
big kam blog

Worki big-bag na odpady budowlane – co można wrzucać?

Worki typu big-bag za sprawą charakteryzującej je uniwersalności, mają wszechstronne zastosowanie. Dużą popularnością cieszą się na przykład w branży budowlanej. Tam, gdzie prowadzone są prace remontowe, rozbiórkowe albo wykończeniowe, przydają się one do czasowego gromadzenia odpadów, a więc służą uporządkowaniu i zabezpieczeniu danego terenu. To sprawdzona recepta na uniknięcie chaosu oraz bałaganu na placu budowy. Śmieci zgromadzone w takich elastycznych kontenerach o wiele łatwiej jest przetransportować do miejsca utylizacji, w którym zostaną prawidłowo zagospodarowane. Worki big- bag na odpady budowlane – sprawdź, co można do nich wrzucać i już teraz dokonaj satysfakcjonującego zakupu w przystępnej cenie!

Gdzie wyrzucać odpady budowlane?

Końcowym etapem robót budowlanych jest sprzątanie. Warto wiedzieć, że realizując prace porządkowe, należy stosować się do paru podstawowych zasad – jest to ważne ze względów ekologicznych, pozwala także uniknąć mandatu. Istotne znaczenie ma chociażby to, że gruzu oraz innych odpadów budowlanych nie można traktować jak zwykłych śmieci i wyrzucać do tego samego kosza, w którym lądują pozostałe odpady wytwarzane przez gospodarstwo domowe. Pozostałości po remoncie i innego rodzaju pracach budowlanych powinny zostać przekazane do zorganizowanego w tym celu miejsca, czyli działającego w każdej gminie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na odpady?

Jednym ze sposobów na wygodne składowanie oraz przewożenie odpadów budowlanych jest umieszczanie ich w specjalnych kontenerach. Koszty wypożyczenia takich wielkogabarytowych pojemników zależą między innymi od ich wielkości (te większe kosztują więcej) oraz lokalizacji – w jednych miastach jest taniej, w innych drożej. Najczęściej cena wynajmu kontenera na odpady mieści się w przedziale 600-800 złotych.

Ile kosztuje worek na gruz?

Tańsza alternatywa dla wielkogabarytowego kontenera na gruz i inne śmieci powstające w wyniku remontów lub prac wykończeniowych to worki big-bag na odpady budowlane, które sprawdzą się zwłaszcza na nierównym terenie lub tam, gdzie jest utrudniony dojazd. Z poniesieniem jakich kosztów trzeba się liczyć, gdy chce się kupić ten produkt? Jaki budżet należy wygospodarować na ten cel? Ceny worków big-bag są uzależnione od kilku czynników. Kluczowe znaczenie mają między innymi: ilość, wymiary, pojemność, typ konstrukcji, obecność nadrukowanego logo, a także wyposażenie w dodatkowe elementy (np. klapę oraz komin zasypowy i wysypowy). Szacunkowo można wskazać, że zgodnie ze standardowymi cennikami worków big-bag, za pojedynczy egzemplarz należy zapłacić kilkadziesiąt złotych.

Skąd wziąć worki na gruz?

W worki big-bag na odpady budowlane można zaopatrzyć się przez Internet. To niezwykle wygodne rozwiązane, które pozwala zyskać dostęp do tego przydatnego produktu w dowolnym momencie i to bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko sprowadza się do określenia konkretnych parametrów w dostępnym na stronie www formularzu oraz złożenia zamówienia – wystarcz tylko parę chwil. Istotnym atutem jest możliwość wskazania zapotrzebowania także na niestandardowe worki typu big-bag, skrojone na miarę indywidualnych oczekiwań. Dzięki temu można wykorzystać te elastyczne kontenery w każdym realizowanym przez siebie przedsięwzięciu.

Worki na gruz – co można wrzucać?

Worki big-bag na odpady budowlane przydają się przede wszystkim do przechowywania gruzu (czystego, zmieszanego, jak i zanieczyszczonego). Ponadto można do nich wrzucać: pokruszony beton, fragmenty cegieł, dachówki i inne materiały pokryć dachowych, ceramiczne elementy sanitariów, płytki i kafelki, płyty kartonowo-gipsowe, gips, cement, usunięte tynki, tapety, deski, panele, okleiny, czy stolarkę drzwiową oraz okienną. Swojego miejsca w workach big-bag nie mogą znaleźć: odpady niebezpieczne, wełna mineralna, wata szklana, styropian, czy papa.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
zalety workow big bag

Zalety worków big bag

Wielkogabarytowe worki typu big bag wykonane z tkaniny polipropylenowej cieszą się w ostatnim czasie rosnącą popularnością. Pozwalają wygodnie przechowywać różnego typu towary oraz ułatwiają ich bezpieczny transport z jednej lokalizacji do drugiej. Na dodatek zajmują niewiele miejsca, umieszcza się je zarówno w magazynach oraz halach, jak i na zewnątrz, co pozwala optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Jakie są inne czynniki sprawiające, że worki big bag zyskują uznanie w oczach aż tak dużej grupy ludzi? Już teraz poznaj najważniejsze zalety takich elastycznych kontenerów!

Jakie są główne zalety worków typu big bag?

Cechy charakteryzujące worki big bag, które bezpośrednio przemawiają na ich korzyść i zachęcają do tego, aby w nie zainwestować, to:

  • wysoka jakość wykonania,
  • przystępna cena,
  • odporność na działanie czynników zewnętrznych,
  • wytrzymałość na uszkodzenia,
  • szybkość napełniania i opróżniania,
  • ergonomiczne kształty,
  • w zależności od potrzeb – ochrona towaru przed wilgocią lub zapewnianie właściwej cyrkulacji powietrza,
  • wsparcie w zakresie szybkiego zagospodarowania i uprzątnięcia obszaru, na którym wykonywane są określone prace,
  • brak kłopotów z przechowywaniem – opróżnione, nieużywane worki big bag można łatwo złożyć w kostkę i schować w dowolnym miejscu,
  • bezpieczeństwo i wygoda użytkowania.

Do jakich odpadów najlepiej wykorzystać big bag?

Ponadto materiałowe worki big bag są niezwykle uniwersalne, dlatego w ich wnętrzu umieszczane są materiały różnego typu (lekkie, jak i ciężkie, te o klasycznym, a także niestandardowym kształcie). Na tej liście wymienia się między innymi: artykuły spożywcze o sypkiej konsystencji (np. ryż, kasza, cukier), odpady bio, zebrane z pól i sadów warzywa i owoce, zboża, ziarna, gruz, piasek, cegły, węgiel, ziemię, trawę, gałązki, trociny, kawałki drewna, żwir, złom, potłuczone kafelki, chemikalia, papier, karton, materiały pylące, resztki produkcyjne oraz granulaty i nawozy sztuczne. Jeśli wybierze się odpowiedni rodzaj worka, można korzystać z niego wielokrotnie, co generuje dodatkowe oszczędności.

Kiedy worki typu big bag to najlepszy wybór?

Ważną zaletą big bagów jest także typowa dla nich funkcjonalność oraz wynikająca z tej cechy możliwość ich wszechstronnego zastosowania. Wykorzystuje się je zwłaszcza w branży budowlanej, produkcyjnej, wydobywczej, chemicznej, farmaceutycznej, rolnej oraz spożywczej. Różnorodność konstrukcyjna tego produktu sprawia, że w zależności od zapotrzebowania można zaopatrzyć się w modele worków big bag o określonych wymiarach, pojemności i udźwigu.

Te elastyczne kontenery nadają się również do użytku prywatnego – warto sięgać po nie podczas dokonywania remontów, czy też w trakcie przeprowadzania prac porządkowych na terenie przydomowego podwórka.

Wszystkie wymienione powyżej atuty worków big bag dobitnie pokazują, że stanowią one świetną alternatywę dla opakowań innego typu, które często są nieporęczne i nietrwałe. Zaopatrz się w ten produkt i w praktyce przekonaj się o jego potencjale.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej
blog bigkam

Jak układać worki z piaskiem w czasie powodzi?

W ostatnich latach można zaobserwować, że w różnych regionach Polski coraz częściej mamy do czynienia z gwałtownymi burzami, czy trwającymi nawet kilka dni ulewnymi deszczami. Takie niebezpieczne zjawiska pogodowe prowadzą do zalania dróg dojazdowych, prywatnych posesji, czy budynków. Podczas powodzi ludzie korzystają z różnych sposobów na ochronienie swojego życia, zdrowia oraz dobytku. Jedną z popularnych metod jest stosowanie wypełnionych piaskiem worków. Już teraz sprawdź, jak układać worki z piaskiem, aby utworzyć z nich zabezpieczenie w postaci szczelnego wału.

Zastosowanie worków z piaskiem

Wykonane z wytrzymałego materiału worki (różniące się rozmiarami, czy gramaturą) są uniwersalne – można wykorzystywać je na wiele sposobów oraz umieszczać w ich wnętrzu różne materiały, na przykład takie jak piasek. Nadają się one do zabezpieczenia domów, garaży, ogrodów, pomieszczeń gospodarczych, czy działek podczas podtopień. Stanowią także stabilną zaporę chroniącą przed wodą wydostającą się z koryta rzeki lub spływającą z ulic.

Jak układać worki z piaskiem w czasie powodzi?

Sprawdzające się w kryzysowych sytuacjach worki przeciwpowodziowe powinno napełniać się piaskiem nie w całości, ale co najwyżej do 80% ich objętości. Dzięki temu nie będą one zbyt ciężkie, a przenoszenie ich oraz układanie okaże się dużo łatwiejsze. Podczas budowania i wzmacniania wałów, worki ustawia się obok siebie, tworząc co najmniej jeden ciąg, układając je warstwowo w mur lub piramidę. Przy większej liczbie ciągów, konieczne jest stawianie na sposób mijankowy, pozwalający zwiększyć szczelność całej konstrukcji.

Gdzie kupić worki na piasek?

Dzięki zaprezentowanym powyżej informacjom, wiesz, jak układać worki z piaskiem. Zastanawiasz się jednak, gdzie kupić ten produkt? Zapoznaj się z naszym asortymentem! W ofercie znajdziesz nie tylko worki big-bag, ale również wysokiej jakości worki na piasek (przeciwpowodziowe). Już teraz kup je w atrakcyjnej cenie i przygotuj się na każdą ewentualność.

Polecane wpisy
Strona główna

Producent Worków Big Bag

Dlaczego warto nas wybrać? NAJNIŻSZE CENY Jesteśmy producentem worków Big-Bag, dlatego też możemy zaoferować Czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Big-Kam Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszej firmy i oferty, a także Czytaj więcej

O firmie

Opis firmy Big-KamJesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem krawieckim, które specjalizuje się w produkcji kontenerów elastycznych (worki Big-Bag). Nasza Czytaj więcej

Referencje

Współpraca z firmami

Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź