Worki kontenerowe swą nazwę zawdzięczają przede wszystkim temu, że zastępują prawdziwe kontenery. Są wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu można w nich transportować nawet najbardziej wymagające substancje bez ryzyka ich uszkodzenia. Worki kontenerowe znajdują zastosowanie w branży budowlanej, rolnictwie, w branży chemicznej, spożywczej, a także wydobywczej.

Worki kontenerowe – kiedy powinniśmy z nich skorzystać?

Worki kontenerowe to najtańsza alternatywa dla zwykłych kontenerów. Sprawdzą się doskonale przy różnego rodzaju remontach i tam, gdzie potrzebujemy usunąć większą część gruzu czy żwiru. Przeważnie wymiary worków kontenerowych są zbliżone do tych, które posiadają standardowe kontenery, a ich cena jest dużo niższa. Jeśli więc w planach mamy remont części naszego mieszkania np. kuchni to z powodzeniem do usuwania odpadów możemy skorzystać z worków kontenerowych. Worki kontenerowe wykonane są z tkaniny polipropylenowej, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych substancji takich jak np. kwasy. Dzięki swej budowie zapewniają bezpieczeństwo transportu i zmniejszają ryzyko uszkodzenia produktów i otoczenia.

Worki kontenerowe – budowa i materiały

Worki, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie wykonane są z tkanego materiału polipropylenowego, który daje gwarancję ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także działaniem szkodliwych kwasów i innych trujących substancji. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów i znaczący wzrost zainteresowania wykorzystaniem worków kontenerowych rozpoczęliśmy też produkcję worków elastycznych. Ułatwiają one transport i codzienną pracę, a także dają swobodę w dopasowywaniu kształtu worków kontenerowych do zawartości. Worki kontenerowe zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić magazynowanie produktów. Ich kwadratowe ściany idealnie nadają się do składowania jeden przy drugim, a to pozwala na oszczędność przestrzeni potrzebnej na magazynowanie, a w efekcie także optymalizację kosztów. Konstrukcja worków pozwala też na układanie ich jeden na drugim w dowolny sposób bez ryzyka uszkodzenia produktów i składowanych substancji. Najważniejszą zaletą worków kontenerowych, która jest bezpośrednio związana z ich budową i materiałami, z jakich są wykonane jest ich trwałość. Dzięki temu zyskujemy 100% pewność, że podczas składowania czy transportu nasze worki na pewno nie ulegną uszkodzeniu. Solidne i trwałe worki to gwarancja udanego transportu. Wybrane modele worków kontenerowych dostępnych w naszej ofercie posiadają też specjalne ramiona (uchwyty), które pozwalają na ich swobodny transport i przenoszenie za pomocą dedykowanych urządzeń. Sprawdzą się zawsze wtedy, gdy wymagany jest transport ciężkich i kłopotliwych substancji czy produktów.

Worki kontenerowe – jak wybrać?

Wybór worków kontenerowych, które zdecydujemy się wykorzystać do transportu bądź przechowywania danego produktu to kluczowa kwestia, która będzie miała znaczący wpływ na powodzenie całej realizacji. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • Rodzaj substancji czy produktu
  • Przeznaczenie (transport czy przechowywanie)
  • Rozmiar i ilość substancji

Jeśli już uda nam się ustalić te najważniejsze kwestie, będziemy znali wymiary naszego worka, a także przeznaczenie produktów, które zamierzamy składować to wybór odpowiedniego rozwiązania nie powinien stanowić problemu. Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo generator worków kontenerowych, który na podstawie poszczególnych parametrów, pozwoli na znalezienie optymalnego rozwiązania.

Wyceń worki