+48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Worki big-bag na odpady budowlane – co można wrzucać?

big kam blog

Worki typu big-bag za sprawą charakteryzującej je uniwersalności, mają wszechstronne zastosowanie. Dużą popularnością cieszą się na przykład w branży budowlanej. Tam, gdzie prowadzone są prace remontowe, rozbiórkowe albo wykończeniowe, przydają się one do czasowego gromadzenia odpadów, a więc służą uporządkowaniu i zabezpieczeniu danego terenu. To sprawdzona recepta na uniknięcie chaosu oraz bałaganu na placu budowy. Śmieci zgromadzone w takich elastycznych kontenerach o wiele łatwiej jest przetransportować do miejsca utylizacji, w którym zostaną prawidłowo zagospodarowane. Worki big- bag na odpady budowlane – sprawdź, co można do nich wrzucać i już teraz dokonaj satysfakcjonującego zakupu w przystępnej cenie!

Gdzie wyrzucać odpady budowlane?

Końcowym etapem robót budowlanych jest sprzątanie. Warto wiedzieć, że realizując prace porządkowe, należy stosować się do paru podstawowych zasad – jest to ważne ze względów ekologicznych, pozwala także uniknąć mandatu. Istotne znaczenie ma chociażby to, że gruzu oraz innych odpadów budowlanych nie można traktować jak zwykłych śmieci i wyrzucać do tego samego kosza, w którym lądują pozostałe odpady wytwarzane przez gospodarstwo domowe. Pozostałości po remoncie i innego rodzaju pracach budowlanych powinny zostać przekazane do zorganizowanego w tym celu miejsca, czyli działającego w każdej gminie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na odpady?

Jednym ze sposobów na wygodne składowanie oraz przewożenie odpadów budowlanych jest umieszczanie ich w specjalnych kontenerach. Koszty wypożyczenia takich wielkogabarytowych pojemników zależą między innymi od ich wielkości (te większe kosztują więcej) oraz lokalizacji – w jednych miastach jest taniej, w innych drożej. Najczęściej cena wynajmu kontenera na odpady mieści się w przedziale 600-800 złotych.

Ile kosztuje worek na gruz?

Tańsza alternatywa dla wielkogabarytowego kontenera na gruz i inne śmieci powstające w wyniku remontów lub prac wykończeniowych to worki big-bag na odpady budowlane, które sprawdzą się zwłaszcza na nierównym terenie lub tam, gdzie jest utrudniony dojazd. Z poniesieniem jakich kosztów trzeba się liczyć, gdy chce się kupić ten produkt? Jaki budżet należy wygospodarować na ten cel? Ceny worków big-bag są uzależnione od kilku czynników. Kluczowe znaczenie mają między innymi: ilość, wymiary, pojemność, typ konstrukcji, obecność nadrukowanego logo, a także wyposażenie w dodatkowe elementy (np. klapę oraz komin zasypowy i wysypowy). Szacunkowo można wskazać, że zgodnie ze standardowymi cennikami worków big-bag, za pojedynczy egzemplarz należy zapłacić kilkadziesiąt złotych.

Skąd wziąć worki na gruz?

W worki big-bag na odpady budowlane można zaopatrzyć się przez Internet. To niezwykle wygodne rozwiązane, które pozwala zyskać dostęp do tego przydatnego produktu w dowolnym momencie i to bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko sprowadza się do określenia konkretnych parametrów w dostępnym na stronie www formularzu oraz złożenia zamówienia – wystarcz tylko parę chwil. Istotnym atutem jest możliwość wskazania zapotrzebowania także na niestandardowe worki typu big-bag, skrojone na miarę indywidualnych oczekiwań. Dzięki temu można wykorzystać te elastyczne kontenery w każdym realizowanym przez siebie przedsięwzięciu.

Worki na gruz – co można wrzucać?

Worki big-bag na odpady budowlane przydają się przede wszystkim do przechowywania gruzu (czystego, zmieszanego, jak i zanieczyszczonego). Ponadto można do nich wrzucać: pokruszony beton, fragmenty cegieł, dachówki i inne materiały pokryć dachowych, ceramiczne elementy sanitariów, płytki i kafelki, płyty kartonowo-gipsowe, gips, cement, usunięte tynki, tapety, deski, panele, okleiny, czy stolarkę drzwiową oraz okienną. Swojego miejsca w workach big-bag nie mogą znaleźć: odpady niebezpieczne, wełna mineralna, wata szklana, styropian, czy papa.

Polecane wpisy
worki na odpady budowlane
Worki na odpady budowlane — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wielofunkcyjność, trwałość, łatwa obsługa – to synonimy worków big bag, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Wykonane z Czytaj więcej

gramatura workow big bag
Gramatura worków big-bag

Cieszący się rosnącą popularnością worek typu big-bag, czyli wielkogabarytowy kontener na różnego typu odpady lub produkty spożywcze niejedno ma imię. Czytaj więcej

worki jutowe bigkam
Worki jutowe – co to jest i z czego są wykonane?

Do przechowywania oraz transportowania różnych materiałów mogą być wykorzystywane nie tylko elastyczne kontenery, czyli big-bagi. Jeśli ładunki są mniejsze i Czytaj więcej

big kam kukurydza
Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach – co warto wiedzieć?

Typowy dla Polski klimat sprawia, że zbiór kukurydzy z pól uprawnych następuje zwykle w połowie października, a więc wtedy, gdy Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź