+48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Jaki siłownik do podnoszenia big-bagów?

ladowacz podnosnik

Worki typu big-bag charakteryzują się sporymi rozmiarami oraz dużą wagą. W związku z tym trudno jest własnoręcznie udźwignąć je i przetransportować w inne miejsce – w większości przypadków takie działanie pozostaje poza sferą możliwości pojedynczego człowieka. Niezbędne jest wtedy korzystanie z pomocy specjalistycznego sprzętu, który poradzi sobie z tym szybko, efektywnie oraz bezpiecznie (nie uszkadzając przy tym przenoszonych towarów i nie niszcząc najbliższego otoczenia).

Szukasz wysokiej jakości podnośnika do wielkogabarytowych worków? Zastanawiasz się, jaki siłownik do podnoszenia big bagów wybrać? Zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej informacjami i zainwestuj w niezawodne urządzenie, które sprosta nawet największym wyzwaniom.

Siłownik do podnoszenia worków typu big-bag – dlaczego warto z niego korzystać?

Siłowniki do big-bagów to wykonane z trwałych surowców urządzenia o stabilnej konstrukcji, które stanowią zauważalne ułatwienie pracy z przedmiotami o znacznej wadze. Ich podstawową funkcją jest podnoszenie ciężkich worków, do których załadowane zostały towary o dużej wadze lub niestandardowych kształtach, czy wymiarach. Worki typu big-bag są tam zawieszane na specjalnym haku, a następnie przenoszone do nowej lokalizacji.

Efektywna realizacja takich działań wymaga odpowiedniego zaplanowania i zorganizowania, uwzględniającego również kwestie bezpieczeństwa. Należytą ochroną powinien zostać objęty sam siłownik, towar, do którego podnoszenia się go wykorzystuje, oraz człowiek zajmujący się obsługą tego urządzenia. Ładowniki są przykładami ciężkich konstrukcji, które, w zależności od konkretnego wariantu, są zdolne udźwignąć towary o masie nawet kilkuset kilogramów.

Jaki siłownik do podnoszenia big bagów opłaca się zakupić? Decydując się na inwestycję w taki sprzęt, należy pamiętać, że jest to zakup na lata. Warto więc podjąć przemyślaną decyzję, poprzedzoną precyzyjnym przeanalizowaniem wszystkich najistotniejszych parametrów tego sprzętu. Niezbędne jest zwrócenie uwagi na: typy zastosowanych mocowań, renomę producenta, moc i wytrzymałość urządzenia, staranność wykonania, czy trwałość materiału, z którego zostało ono wytworzone. Ponadto trzeba zadbać o to, aby model siłownika był dopasowany do rodzaju posiadanego ładowacza czołowego.

Nawozy w big-bagach – jak je rozładować?

W wygodnych do napełnienia oraz opróżnienia workach big-bag możliwe jest przechowywanie różnego typu produktów. Kontenery te świetnie sprawdzają się między innymi jako magazyn dla drobnoziarnistych materiałów sypkich, takich jak: nawozy, granulaty, piasek, pasze, materiały siewne, zboża albo określone artykuły spożywcze (mąka, cukier, ryż, kasza). Możliwe jest składowanie w nich również soli drogowej, cementu, gipsu, gruzu, czy innych odpadów powstających na placach budowy, gdzie wznoszone są obiekty mieszkalne oraz użytkowe.

Konstrukcja big-bagów (obecność części nasypowej i zsypowej) sprawia, że wykorzystywanie takich worków jest bardzo proste. Dużym atutem jest także wyposażenie tych kontenerów w specjalne uchwytysiłowniki, zahaczając je na wytrzymałych uchwytach, świetnie radzą sobie z ich podnoszeniem.

Siłowniki do podnoszenia worków typu big-bag – podsumowanie

Wykonane z elastycznego tworzywa i odporne na uszkodzenia worki typu big-bag znajdują szerokie zastosowanie na wielu obszarach ludzkiej działalności. Wykorzystuje się je w przetwórstwie spożywczym, gospodarstwach rolnych, a także w branży budowlanej, farmaceutycznej, chemicznej oraz produkcyjnej. Służą tam one do gromadzenia różnego typu towarów oraz bezawaryjnego transportowania ich. Żeby z łatwością podnosić takie ogromne kontenery i skutecznie wpływać na zmianę ich położenia, należy korzystać z profesjonalnych ładowników.

Jeśli na co dzień realizujesz przedsięwzięcia, w których bardzo często wykorzystujesz worki typu big-bag, zapamiętaj wskazane powyżej wskazówki i zastosuj je w praktyce. W efekcie, przed dokonaniem zakupu wysokogatunkowego wyposażenia, nie będziesz musiał długo zastanawiać się, jaki siłownik do podnoszenia big bagów wybrać.

Polecane wpisy
ziemniaki big kam
Przechowywanie ziemniaków w workach BIG BAG

Jak doskonale wiadomo uniwersalne worki typu big-bag mają wszechstronne zastosowanie. Bardzo często wykorzystuje się je na przykład w branży rolniczej. Czytaj więcej

big kam blog
Worki big-bag na odpady budowlane – co można wrzucać?

Worki typu big-bag za sprawą charakteryzującej je uniwersalności, mają wszechstronne zastosowanie. Dużą popularnością cieszą się na przykład w branży budowlanej. Czytaj więcej

zalety workow big bag
Zalety worków big bag

Wielkogabarytowe worki typu big bag wykonane z tkaniny polipropylenowej cieszą się w ostatnim czasie rosnącą popularnością. Pozwalają wygodnie przechowywać różnego Czytaj więcej

blog bigkam
Jak układać worki z piaskiem w czasie powodzi?

W ostatnich latach można zaobserwować, że w różnych regionach Polski coraz częściej mamy do czynienia z gwałtownymi burzami, czy trwającymi Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź