+48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Jak przechowywać drewno na opał w Big Bagach?

drewno opałowe w workach big bag

Wiele osób, które zastanawia się, jak przechowywać drewno na opał szuka uniwersalnego rozwiązania, umożliwiającego odpowiednie zabezpieczenie drewna na czas przechowywania czy transportu. Jednym z najlepszych sposobów jest skorzystanie z naszych worków Big Bag, które stanowią wysokiej jakości typ opakowania na drewno i inne materiały.

Możliwości przechowywania drewna na opał

Drewno na opał można przechowywać na różne sposoby. W poniższym wpisie przedstawiamy najważniejsze z nich oraz podpowiadamy, jak robić to w jak najbardziej praktyczny sposób. Do opisanych przez nas sposobów przechowywania drewna na opał należą:

  • składowanie przy ścianie domu,
  • składowanie pod zadaszonymi pergolami,
  • składowanie na odkrytych regałach,
  • składowanie w drewutni.

Warto na początku przypomnieć, że drewno kominkowe powinno być suche, dlatego wybierając sposób jego przechowywania, należy brać pod uwagę to, aby woda nie miała do niego dostępu.

Drewno składowane przy ścianie domu

Jeśli zdecydujesz się na składowanie drewna przy ścianie domu (garażu, stodoły…) pamiętaj, aby szczapy były mniej więcej równej długości, a między ścianą a drewnem znajdowała się kilkucentymetrowa przestrzeń. Dzięki dodatkowej przerwie zapewniona będzie cyrkulacja powietrza, co z kolei zapobiega pleśni i powstawaniu grzyba.

Należy pamiętać, aby drewno nie dotykało również wilgotnej ziemi, więc szczapy należy od niej odizolować, układając je kilka centymetrów nad ziemią. Jeśli masz taką możliwość, najlepiej jakby drewno znajdowało się po południowej stronie domu, gdzie dociera najwięcej promieni słonecznych, więc drewno schnie szybciej.

Aby zapewnić dodatkową ochronę, można zbudować daszek, jeżeli ten nad domem czy garażem nie jest wystarczający.

Zadaszone pergole

Inny sposób przechowywania drewna to składowanie go pod zadaszonymi pergolami. Pergole nie są drogie, a niezwykle wygodne w użytkowaniu. Aby je skonstruować, nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, a zakup gotowej pergoli nie jest duży. Co istotne, konstrukcję można umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie, więc pod tym względem jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie od składowania drewna przy ścianie domu czy garażu.

Wykorzystując worek Big Bag, zapewnisz drewnu dodatkową ochronę oraz będziesz mieć pewność, że zabezpieczy on drewno przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi.

Odkryty regał

Regały służą do przechowywania mniejszych ilości drewna w miejscach, gdzie jest ono dobrze chronione – może to być taras, garaż czy stodoła. Gotowy regał (pojedynczy lub podwójny) można zakupu w sklepie lub skonstruować go samemu, dzięki temu dopasowując go do przestrzeni. Drewno w takiej ilości wystarczy na kilka dni.

Takie regały zazwyczaj są wykonane z metalu, a ich dno jest skonstruowane z ażurowej kratki. U góry regału jest daszek, który może być wykonany z różnych materiałów, a do najpopularniejszych z nich należą deski czy dachówka.

Drewutnia

Kolejny sposób na przechowywanie drewna to drewutnia, czyli mały domek. Jest to przewiewna budowla, która służy do przechowywania drewna opałowego. Można ją „doczepić” do domu czy garażu.

Do plusów drewutni należy z pewnością dobra cyrkulacja powietrza, która zapewnia wysychanie drewna.

Drewno w drewutni powinno być przechowywane w taki sposób, aby szczapy znajdowały się kilka centymetrów od dachu oraz ścian.

W drewutni można zastosować stojaki, które ułatwiają jego przechowywanie. Podobnie jak w przypadku pozostałych rozwiązań drewutnię można zakupić gotową, wykonać ją samemu lub zlecić jej budowę.

Przechowywanie drewna w workach Big Bag na drewno – co warto wiedzieć?

Do przechowywania drewna za pomocą jednego z wyżej wymienionych sposobów najlepiej wykorzystać worki wentylowane Big Bag, które posiadają specjalne wentylowane listwy.

Tkanina, z której wykonane są nasze produkty, jest niezwykle trwała, co stanowi gwarancję, że drewno, nawet w dużej ilości, nie uszkodzi worka. W takich workach drewno może być zarówno transportowane, jak i można w nim przechowywać różne materiały drewnopodobne.

W workach zastosowano specjalną gramaturę tkaniny, która została zaprojektowana w taki sposób, aby można w niej przechowywać drewno o ostrych końcach, dlatego nie ma szans na to, aby worki mogły być rozdarte.

Wentylowane worki Big Bag mogą być wykorzystywane jako świetny sposób nie tylko na przechowywanie drewna opałowego, ale także w celach sprzedaży produktów. Przykładowo można w nich przechowywać: odpady z demontażu drewna, drewno opałowe, bale.

Wielofunkcyjność wentylowanych worków Big Bag sprawia, że mogą być one używane nie tylko do przechowywania drewna, ale sprawdzą się one także w przechowywaniu i transporcie materiałów łatwopalnych czy produktów spożywczych – ziemniaków, cebuli, kalafiora…

W zależności od preferencji na naszej stornie można wybrać worki o różnych wymiarach, dostosowane do wielkości tworzywa czy materiałów w nim przechowywanych oraz z różnym udźwigiem. Wszystko dla jak największej wygody i dopasowania do indywidualnych preferencji.

Polecane wpisy
odpady rozbiórkowe w big bagach
Jak przygotować odpady rozbiórkowe do wywozu?

Skutkiem ubocznym przeprowadzania prac rozbiórkowych albo remontowych jest wygenerowanie sporej ilości problematycznych odpadów. W efekcie niezbędne okazuje się nie tylko Czytaj więcej

worki na odpady budowlane
Worki na odpady budowlane — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wielofunkcyjność, trwałość, łatwa obsługa – to synonimy worków big bag, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Wykonane z Czytaj więcej

Worki budowlane na gruz czy kontener
Worki budowlane na gruz czy kontener — co wybrać?

Niegdyś kontenery budowlane były niekwestionowanym wyborem na placach budowy, lecz coraz częściej ich miejsce zajmują worki budowlane na gruz. Dowiedz Czytaj więcej

przewóz materiałów sypkich w big bagach
Jak wygląda bezpieczny transport materiałów sypkich?

Jakie są największe wyzwania w zakresie transportu sypkich materiałów? O co zadbać, organizując przewóz tego typu towarów, aby zatroszczyć się Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź