+48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Co można wrzucać do worka big baga?

blog big kam maj

Worki typu big bag sprawdzają się podczas składowania ładunków o dużych rozmiarach oraz przy przewożeniu ich z jednej lokalizacji do drugiej. Zdadzą one egzamin w przypadku różnego typu materiałów, a swoje zastosowanie znajdują chociażby w branży budowlanej, rolno-spożywczej, produkcyjnej, wydobywczej, czy farmaceutycznej i chemicznej. Za ich sprawą skrócony zostaje czas przeznaczony na dokonywanie załadunku oraz rozładunku produktów. Co można wrzucać do worka big baga? Względem jakich odpadów nie należy stosować tych elastycznych kontenerów? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat, aby eksploatować je w prawidłowy sposób!

Co wrzucać do worka BIG-BAG?

Jakie materiały mogą znaleźć się w worku typu big bag? Do tej grupy zalicza się przede wszystkim odpady budowlane oraz poremontowe: gruz ceglany, tynkarski, betonowy, ceramiczny, płyty kartonowo-gipsowe, elementy wyposażenia, szczątki potłuczonej armatury sanitarnej, czy materiały izolacyjne oraz tworzywa sztuczne. Ponadto w big bagach przechowuje się żwir, piasek, granulaty, nawozy i zboża.

Czego nie należy wrzucać do worka BIG-BAG?

W celu prawidłowego korzystania z tego wielkogabarytowego zbiornika należy wiedzieć nie tylko, co można wrzucać do worka big baga, ale także, jakich materiałów nie powinno się w nich umieszczać. Na tej liście wymienia się między innymi odpady komunalne, niebezpieczne i trujące. Będzie to chociażby: azbest, eternit, wełna mineralna, wata szklana, środki chemiczne, farby, oleje i lakiery, papa, ondulina, zepsute części samochodowe, czy uszkodzone urządzenia elektroniczne.

Ile kosztuje worek BIG-BAG?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ na cenę worków typu big bag ma wpływ kilka czynników dotyczących poszczególnych parametrów takich produktów. Do najważniejszych należą: wymiary (standardowe lub niestandardowe), obciążenie, elementy dodatkowe, w jakie może być wyposażony worek, ilość big bagów zakupiona podczas jednej transakcji, a także to, czy na ich powierzchni ma być wydrukowane logo. Najczęściej jest to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych za pojedynczy egzemplarz.

Ile waży pusty worek BIG-BAG?

Waga pustego worka typu big bag zależy od wybranego modelu. W większości przypadków taki elastyczny kontener bez zawartości waży około kilograma.

Zapamiętaj, co można wrzucać do worka big baga, dokonaj zakupu tego produktu, a potem korzystaj z jego potencjału, używając go zgodnie z przeznaczeniem. Bezpieczne magazynowanie i transportowanie różnego typu towarów nigdy wcześniej nie było prostsze!

Polecane wpisy
worki na odpady budowlane
Worki na odpady budowlane — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wielofunkcyjność, trwałość, łatwa obsługa – to synonimy worków big bag, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Wykonane z Czytaj więcej

gramatura workow big bag
Gramatura worków big-bag

Cieszący się rosnącą popularnością worek typu big-bag, czyli wielkogabarytowy kontener na różnego typu odpady lub produkty spożywcze niejedno ma imię. Czytaj więcej

worki jutowe bigkam
Worki jutowe – co to jest i z czego są wykonane?

Do przechowywania oraz transportowania różnych materiałów mogą być wykorzystywane nie tylko elastyczne kontenery, czyli big-bagi. Jeśli ładunki są mniejsze i Czytaj więcej

big kam kukurydza
Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach – co warto wiedzieć?

Typowy dla Polski klimat sprawia, że zbiór kukurydzy z pól uprawnych następuje zwykle w połowie października, a więc wtedy, gdy Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź