+48 661 075 855

biuro@big-kam.pl

ul. Świdnicka 7A

58-150 Rogoźnica

Co można przewozić w workach big bag?

workibigbag zastosowanie

Worki typu big bag, dzięki swojej uniwersalnej i solidnej konstrukcji, mogą być używane w wielu branżach – budowlanej, farmaceutycznej, przemysłowej, wydobywczej, spożywczej, chemicznej, a nawet w rolnictwie. Są przeznaczone przede wszystkim do składowania, przechowywania oraz bezpiecznego transportu wielorakich materiałów i towarów o różnych rozmiarach, czy gramaturze.

Jak przewozić worki typu big bag?

Worki typu big bag wykorzystuje się zarówno w transporcie drogowym, kolejowym, jak i morskim. Ogromnym atutem takich wytrzymałych konstrukcji wykonywanych z tkaniny polipropylenowej jest to, że chronią one znajdujące się w nich artykuły i minimalizują ryzyko ich zniszczenia się podczas przewożenia. Jedynym warunkiem jest tutaj poprawne napełnienie kontenera oraz szczelnie zamknięcie go, a nawet dodatkowe zabezpieczenie za pomocą specjalnych pasów.

Zamieszczane w nich materiały o sporej wadze, cechujące się pokaźnymi rozmiarami lub nietypowym kształtem, można z łatwością załadować, jak i rozładować, przez co ich dostarczenie do miejsca docelowego zachodzi jeszcze szybciej. Za sprawą swojej funkcjonalności worki typu big bag znacznie ułatwiają transport określonych towarów z jednej lokalizacji do drugiej.

Do jakich produktów można używać worków typu big bag?

Odporność na uszkodzenia, prostota napełniania i opróżniania, możliwość wielokrotnego użycia oraz wszechstronne zastosowanie to największe atuty, jakimi wyróżniają się worki typu big bag. Te elastyczne kontenery o różnych wymiarach cieszą się największą popularnością w zakresie produktów, takich jak:

  • artykuły spożywcze – mąka, cukier, sól, kasza, ryż,
  • płody rolne – zboża, warzywa i owoce,
  • odpady bio powstające z działalności rolniczej,
  • nawozy sztuczne, granulaty, chemikalia i materiały niebezpieczne,
  • odpady budowlane, gruz, kostka brukowa, węgiel, kruszywo,
  • ziemia, piasek, żwir, kamienie oraz trawa, gałęzie, liście i inne odpady zielone,
  • odpady pozostałe po wykonanych pracach remontowo-budowlanych.

Powyższe wyliczenie to jedynie przykładowe zestawienie najczęściej spotykanych metod wykorzystywania elastycznych worków kontenerowych big bag. Jednak nawet ta lista pokazuje, że można załadować do tych worków naprawdę zróżnicowane produkty – zwłaszcza te granulowane, pylące się lub o sypkiej konstrukcji. Ponadto są one dedykowane dużym oraz ciężkim towarom.

Transport worków typu big bag – podsumowanie

Cechujące się ergonomicznością worki typu big bag bardzo przydają się podczas magazynowania oraz transportu różnego rodzaju materiałów. Korzystanie z tego pożytecznego rozwiązania znacznie ułatwia pracę osób działających w wielu branżach. Dostępnych jest kilka rodzajów takich wielkogabarytowych opakowań, różniących się między sobą określonymi parametrami – przeznaczeniem, pojemnością, obecnością fartuchów lub kominów zasypowych oraz wysypowych, wyposażeniem w specjalny uchwyty, czy typem materiału, z jakiego zostają one wykonane.

Dzięki temu można dopasować konkretny model do indywidualnych potrzeb, jak również profilu prowadzonej działalności. Fakt, że te elastyczne zbiorniki są przydatne nie tylko w dużych zakładach produkcyjnych, ale również w codziennym życiu każdego z nas, sprawia, że worki typu big bag i ich zastosowanie to kwestia, której warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Polecane wpisy
worki na odpady budowlane
Worki na odpady budowlane — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wielofunkcyjność, trwałość, łatwa obsługa – to synonimy worków big bag, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Wykonane z Czytaj więcej

gramatura workow big bag
Gramatura worków big-bag

Cieszący się rosnącą popularnością worek typu big-bag, czyli wielkogabarytowy kontener na różnego typu odpady lub produkty spożywcze niejedno ma imię. Czytaj więcej

worki jutowe bigkam
Worki jutowe – co to jest i z czego są wykonane?

Do przechowywania oraz transportowania różnych materiałów mogą być wykorzystywane nie tylko elastyczne kontenery, czyli big-bagi. Jeśli ładunki są mniejsze i Czytaj więcej

big kam kukurydza
Zakiszanie ziarna kukurydzy w big-bagach – co warto wiedzieć?

Typowy dla Polski klimat sprawia, że zbiór kukurydzy z pól uprawnych następuje zwykle w połowie października, a więc wtedy, gdy Czytaj więcej

Nowość! Kreator worków

Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag

Sprawdź