
Nowość! Kreator worków
Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag
SprawdźMateriały sypkie, ze względu na swoją specyfikę, wymagają specjalnego traktowania podczas magazynowania i transportu. Do tej kategorii zalicza się na przykład żwir, który należy zabezpieczyć w sposób dopasowany do charakteru ładunku, miejsca przechowywania oraz rodzaju pojazdu, jakim zostanie on przewieziony z jednej lokalizacji do drugiej (między innymi na plac budowy). Celem takiego działania jest ochrona ludzi biorących udział w tym przedsięwzięciu oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia strat. Pojawia się zatem ważne pytanie – czy big-bagi można wykorzystać jako worki do żwiru, czy raczej nie jest to najlepszy pomysł? Sprawdź odpowiedź!
Żwir to materiał będący okruchową skałą osadową występującą w luźnej postaci i przypominającą małe kamyczki o zaokrąglonych krawędziach. Pojedyncze ziarna mają średnicę większą niż 2 milimetry i sięgającą nawet kilku centymetrów. W Polsce to naturalne kruszywo jest pozyskiwane w żwirowniach albo w wyniku pogłębiania rzek. Żwir wykorzystuje się do wytwarzania betonu towarowego i podbudowy dróg, utwardzania miejsc parkingowych, wykonywania drenażu opaskowego wokół budynków, jak również podczas aranżacji ozdobnych elementów ogrodu (np. rabat lub alejek), a to za sprawą wyróżniających go walorów estetycznych.
Kruszywo może być składowane zarówno na wolnym powietrzu, jak i pod zadaszeniem. W tym pierwszym przypadku na wyznaczonym i wyrównanym wcześniej terenie formuje się hałdy. Z kolei w drugiej sytuacji ten materiał sypki często umieszcza się też w big-bagach o różnej pojemności, które doskonale odnajdują się w roli worków do żwiru. Na ich korzyść w tym kontekście przemawia wykonanie z wytrzymałego materiału i odporność na uszkodzenia, czy dostępność modeli w kilku rozmiarach. Dodatkowo zapewniona zostaje ochrona kruszywa przed działaniem czynników atmosferycznych oraz zmniejsza się prawdopodobieństwo rozsypania (utraty) ładunku.
Jednocześnie załadowanie żwiru do worków big-bag z klapą sprawia, że przestrzeń magazynowa zostaje uporządkowana i maksymalnie wykorzystana. Ponadto tak posegregowane kruszywo jest już gotowe do sprzedaży w partiach o określonej wadze i przygotowane do przewozu bezpośrednio pod adres wskazany przez klienta w zamówieniu. W sytuacji, gdy żwir znajduje się w takich workach, o wiele sprawniej przebiega ich sortowanie i przenoszenie z punktu A do punktu B, jak również uproszczony zostaje załadunek oraz rozładunek towaru, na co pozwala typowa dla big-bagów konstrukcja, a dokładniej obecność specjalnych uchwytów transportowych (najczęściej czterech).
Widać więc, że big-bagi z powodzeniem zdadzą egzamin również jako worki do żwiru. To argument potwierdzający jedną z głównych zalet takich elastycznych kontenerów, czyli opcję ich wszechstronnego zastosowania w różnych branżach – od rolnictwa, przez przemysł spożywczy, aż po budownictwo. Warto pamiętać o tym fakcie, organizując proces składowania i przewozu kruszywa, stawiając na niezawodne w każdej sytuacji worki typu big-bag, pochodzące od sprawdzonego producenta.
Nowość! Kreator worków
Od teraz możesz na naszej stronie samodzielnie stworzyć i zamówić swoje worki Big Bag
Sprawdź